Župné voľby Top

Most-Híd postaví v boji o košickú župu vlastného kandidáta Karola Patakyho

BRATISLAVA – Primátor Kráľovského Chlmca Karol Pataky sa stal kandidátom na predsedu Košického samosprávneho kraja za koaličnú stranu Most-Híd. Agentúru SITA o tom informuje tlačová tajomníčka Františka Dušíková.

Krajský predseda strany Elemér Jakab považuje Patakyho za dobrého kandidáta, ktorý má šancu prispieť k rozvoju samosprávneho kraja, nielen Košíc a ich okolia, ale aj vzdialenejších častí kraja, akými sú okresy Trebišov, Michalovce či Rožňava.

Kraj potrebuje nový impulz

„Celý kraj potrebuje nový impulz do svojho rozvoja. Týka sa to budovania infraštruktúry, vytvárania nových pracovných miest či rozvoja cestovného ruchu,“ vyhlásil Elemér Jakab. Podľa neho Pataky ukázal vo funkcii primátora Kráľovského Chlmca, že rozumie potrebám samosprávy a dokáže zabezpečiť jej rozvoj.

Strana Most-Híd bude podľa jej krajského predsedu naďalej rokovať aj s ďalšími stranami o podpore tohto kandidáta, ktorý by mohol priniesť zmenu do fungovania celého samosprávneho kraja.  „Chceme ponúknuť ľuďom takého kandidáta, ktorého záujmom nebudú len Košice a ich okolie, ale celý kraj – od Čiernej nad Tisou, Sobrance až po Rožňavu,“ dodal na záver Jakab.

Spoluzakladal Most-Híd

Karol Pataky je zakladajúcim členom strany Most-Híd a jej okresným predsedom v Trebišove. V minulosti pôsobil ako prednosta okresného úradu, aj na úseku kontrolóra v rámci župy. Od roku 2014 je primátorom mesta Kráľovský Chlmec.

V Košickom kraji majú o post župana záujem aj kandidáti zvyšných dvoch koaličných strán. Za Smer-SD kandiduje Richard Raši a za Slovenskú národnú stranu kandiduje Jarmila Tkáčová.

Foto: FB / Karol Pataky