Politika Domáce

Most-Híd sa v koalícii cíti normálne, tvrdí Sólymos: Plníme vládny program

László Sólymos - Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Strana Most-Híd sa v koalícii cíti normálne, dôležité pre ňu je, že sa plní vládny program. V rozhovore to povedal minister životného prostredia a podpredseda Mosta-Híd László Sólymos, ktorý je stále presvedčený, že sa strana pred tromi rokmi rozhodla správne. To, že sú medzi koaličnými stranami rozdiely, je podľa neho bežné. 

“Sú témy, v ktorých sa nezhodneme, ale vedeli sme sa zhodnúť na programe na toto volebné obdobie. Pre mňa osobne je základom fungovania v koalícii plnenie tohto programu,” vyhlásil. Okrem toho je podľa neho dôležité, aby žiadny z koaličných partnerov nerobil niečo, čo pre druhého nebude akceptovateľné.

Sólymos priznáva, že krízy počas vládnutia mali na stranu dopad. “Ale čo sa týka vecí, ktoré sme chceli dosiahnuť, veľa sa nám už podarilo zrealizovať a ešte nie je koniec,” zdôrazňuje. Minister je presvedčený, že ak by strana porovnala, s čím išla do volieb a čo sa z toho splnilo, bude jasné, že strana Most-Híd v tejto vláde dosiahla veľmi veľa”. Nemyslí si tiež, že preferencie strany sú také nízke, že by sa nedalo pokračovať.

Čo sa týka prezidentskej kandidatúry predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára, Sólymos tvrdí, že strana utrobí všetko, aby uspel. Otázku jeho nástupcu v čele strany budú však riešiť až vtedy, keď to bude aktuálne. O možných kadidátoch na tento post nechcel špekulovať.