Regióny Bratislava

MZVEZ pripravilo deň otvorených dverí: Svoje brány otvorí pre verejnosť

Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

BRATISLAVA – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR organizuje počas soboty Deň otvorenej diplomacie. Sídlo rezortu na Hlbokej ceste a v Palugyayovom paláci v Bratislave sa otvorí pre verejnosť. Cieľom dňa otvorených dverí je priblížiť agendu, aktivity a fungovanie rezortu. Informovali o tom z komunikačného odboru rezortu.
        

V rámci programu bude môcť verejnosť navštíviť otvorené kabinety politických predstaviteľov ministerstva, vyskúšať si kreslo ministra, ale aj preskúmať tematické stánky v Kongresovej sále Štefana Osuského a dozvedieť sa viac aj o fungovaní Európskej únie, Severoatlantickej aliancie či OSN.

Rezort avizuje aj rozhovory o možnostiach kariéry v diplomacii a o tom, ako verejnosti pomáhajú naše konzuláty v zahraničí. V rámci podujatia bude pripravený aj program pre deti či rozhovory s diplomatmi a pracovníkmi rezortu. “V 150-ročnom Palugyayovom paláci nájde verejnosť okrem výstavy výtvarných diel významných slovenských umelcov aj ukážky stolovania či prednášky o protokole a etikete,” doplnil rezort. Svoje krajiny bude počas podujatia prezentovať aj viac ako 30 zahraničných ambasád.