Regióny Žilina

Na festivale Dotyky a spojenia otvoria výstavu o 30 rokoch slovenského divadla

21062022Martin_dotyky_01881415
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

MARTIN – Na divadelnom festivale Dotyky a spojenia v Martine sprístupnia v utorok (20. 6.) výstavu Ako sa hľadáme: 30 rokov SR v divadelných inscenáciách. Informovala o tom PR manažérka Divadelného ústavu Katarína Morsztynová. Doplnila, že výstava nazerá na obdobie uplynulých 30 rokov prostredníctvom fotografií a objektov z divadelných inscenácií a úryvkov z dobovej tlače.

 

“Kľúčom k ich zoradeniu je niekoľko tém, ktoré sa opakujú a kriticky upozorňujú na stav našej spoločnosti – mýty o slovenských hrdinoch, vzťah k folklóru, absencia žien vo verejnom priestore… Výstavu fotografií dopĺňajú exponáty výtvarníkov a výtvarníčok, ktorí tému tridsaťročného Slovenska zhmotnili do objektov,” priblížila.

Divákom na festivale ponúknu počas siedmich dní (19. – 25. 6.) 33 divadelných predstavení z 28 slovenských a českých divadiel. Záštitu nad festivalom prevzala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Patrónmi festivalu sú členka umeleckého súboru Divadla Andreja Bagara v Nitre Eva Pavlíková a bard slovenskej réžie Ľubomír Vajdička.