Regióny Námestovo Trstená Top

Ľudia vláde neveria: Na Orave sa schyľuje k VEĽKÉMU PROTESTU! Na hranice nasmerujú traktory aj inú ťažkú techniku

Ilustračná foto. Zdroj: FB / Muszyna W Necie

BOBROV – Hoci štát otvoril hranice aj na Orave, ľudia sa obávajú, žeby k prípadnému uzavretiu mohlo znovu dôjsť. Skupina Oravcov sa rozhodla konať! Chystá sa veľký protest.

 

Napriek veľkému otváraniu hraníc, ľudia na Orave chcú protestovať. Majú strach, žeby k uzavretiu hraníc mohlo znova dôjsť.  Internetom sa šíri výzva: „Nedajte sa oklamať. Je to dočasné! Treba s tým skoncovať!“  Oravci na sociálnych sieťach zverejnili plagát. Ten vyzýva ľudí na to, aby vzali traktory a prišli protestovať na hranice. Všetko je to naplánované už na zajtra 9.7. 2021 od 12:00 na hraničných priechodoch Trstená – Chyžné, Suchá Hora – Chocholów, Bobrov – Winiarczykówka, Novoť – Ujsoly, Oravská Polhora – Korbielów.

Niektoré informácie hovoria o tom, že už je pripravený jeden lesný kolesový traktor a dva traktory, ktoré majú pomôcť na hraničnom priechode Bobrov – Winiarczykówka odtiahnuť zátarasy. „Kto príde v piatok na hranicu Bobrov pomôcť odtiahnuť zátarasy? Už je pripravené 1LKT a 2 traktory. Nedajte sa nikým oklamať!!! Prídete v piatok 9/7 o 12.00 prechod BOBROV!!! Ak viete, že niekto ide na Suchú Horu a Novoť, dajte vedieť ! Zosúladíme čas! Len tak ich porazíme!“ znela jedna z výziev na sociálnej sieti, kde ľudia žiadali o pomoc aj Poliakov.

Ilustračná foto. Zdroj: FB / Muszyna W Necie

Na sociálnych sieťach sa objavila aj anketa, ktorá protest na hraniciach avizuje. „Ahojte dostal som podnet na vytvorenie ankety. Kto je ochotný v piatok prísť na hranice. Čas si potom spresníme podľa toho, na ktorú hranicu idete,“ zneli slová ankety.

 

Zdroj: FB / Orava drží spolu

Len v priebehu niekoľkých hodín sa ankety zúčastnilo 244 ľudí, ktorí hlasovali za hraničný priechod, na ktorý prídu. Len šesť ľudí z toho sa rozhodlo tohto zhromaždenia nezúčastniť.

Neskôr sa sociálnymi sieťami začala šíriť aj ďalšia anketa, v ktorej už spresnili čas konania. „Kto sa chystá v piatok o 12, na ktorý prechod? Poďme si urobiť prehľad, aby to všade malo zmysel. Ak som niečo zabudol napíšte do komentárov.“

Dianie okolo prípravy protestov budeme sledovať.