Spoločnosť Regióny Bratislava Domáce Žilina Námestovo Poprad

Na Orave sa tvoria snehové jazyky, v okrese Poprad je nárazový vietor

Ilustračná foto: TASR / OLiver Ondráš

BRATISLAVA – Na všetkých cestách okresu Námestovo sa vytvárajú snehové jazyky. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC).

 

Cestári prostredníctvom svojho webu zjazdnost.sk varujú aj pred nárazovým vetrom, ktorý komplikuje dopravu v oblastiach Braniska a Levoče v okrese Poprad.

Stella centrum informuje o zdržaniach na vjazde do Bratislavy. V smere zo Stupavy na D2 i pred Prístavným mostom na D1 dosahuje zdržanie približne 20 minút, na Hradskej v smere do Vrakune musia šoféri rátať s 25-minútovým zdržaním.

Aké nás čaká počasie

Počasie u nás ovplyvňuje výbežok tlakovej výše. Slnečno, ojedinele hmla. Teploty vystúpia na 2 až 7 stupňov Celzia.

Na západnom Slovensku má byť malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 1 až -2 a najvyššie denné 4 až 7 stupňov. Na strednom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 0 až -5 a najvyššie denné 2 až 6 stupňov. Na východnom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 0 až -4 a najvyššie denné 2 až 6 stupňov.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m malá oblačnosť. Najnižšia ranná teplota -5 a najvyššia denná 0 stupňov. Vo výške 1500 m malá oblačnosť. Najnižšia ranná teplota -6 a najvyššia denná -3 stupne. Vo výške 2000 m malá oblačnosť. Najnižšia ranná teplota -8 a najvyššia denná -6 stupňov.