Spoločnosť Koronavírus Domáce Top

Na Slovensku pribudli štyri úmrtia na COVID-19, informoval rezort zdravotníctva

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – V súvislosti s ochorením COVID-19 pribudli na Slovensku štyri nové potvrdené úmrtia. Celkovo SR eviduje 37 obetí nového koronavírusu. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

 

“Na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 zomrela 22. augusta 89-ročná žena vo Fakultnej nemocnici v Prešove, 23. augusta 78-ročná žena vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, v rovnaký deň 83-ročný muž vo Fakultnej nemocnici v Prešove a 30. augusta 64-ročný muž v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku,” priblížila hovorkyňa. Spojitosť úmrtí s novým koronavírusom podľa Eliášovej potvrdili vykonané pitvy zosnulých a súvisiace pomocné laboratórne vyšetrovacie metódy.

Ako doplnilo ministerstvo, v nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 99 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 73 pacientov. Na JIS je 11 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje aktuálne sedem pacientov. “Celkový počet pozitívne testovaných ľudí v našej krajine doteraz je 4042, počet ukončených laboratórnych testov dosiahol počet 340 123. Počet aktívnych prípadov na Slovensku je tak aktuálne 1482,” spresnila hovorkyňa.