Spoločnosť Zahraničné

Na Ukrajine zaznamenali rekordný nárast počtu nakazených koronavírusom

Zdroj: pixabay.com

KYJEV – Ukrajina za posledných 24 hodín zaznamenala najvyšší denný nárast počtu prípadov ochorenia COVID-19 od vypuknutia koronavírusovej pandémie. Vo štvrtok o tom informovala agentúra UNIAN.

 

Za posledný deň úrady zaznamenali 689 nových prípadov a 21 úmrtí v dôsledku choroby COVID-19. Celkový počet infikovaných na Ukrajine tak dosiahol 29.070. Ochoreniu doposiaľ celkovo podľahlo 854 ľudí. Od začiatku pandémie sa uzdravilo 372 pacientov.

Údaje o počtoch nakazených či mŕtvych nie sú z území na východe Ukrajiny, okupovaných Ruskom, známe.

Doterajší rekord v počte nových infikovaných prišiel v čase, keď krajina rieši škandál prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý vo štvrtok dostal od polície pokutu v prepočte 1100 eur za porušenie karanténnych opatrení.

Opatrenia porušil 3. júna pri návšteve kaviarne, ktorej vnútorné priestory mali byť v tom čase na základe nariadení platných počas epidémie koronavírusu SARS-CoV-2 ešte uzavreté. Otvorené mohli byť len terasy kaviarní a reštaurácií a pri jednom stole mohli sedieť najviac štyri osoby. Vnútorné priestory kaviarní a reštaurácií na Ukrajine otvorili až 5. júna.

Pokutu za porušenie pravidiel karantény dostal od polície nielen Zelenskyj a jeho tím, ale aj majiteľ kaviarne.