Regióny Lučenec

Na železničnej stanici v Lučenci horela opustená budova, dopravu to neovplyvnilo

Požiar budovy pri železničnej stanici v Lučenci sa podarilo uhasiť za dve hodiny. Zdroj: FB-Zaujímavosti s Lučenca a okolia

LUČENEC – Na železničnej stanici v Lučenci došlo vo štvrtok  večer k požiaru opustenej budovy. Pri udalosti sa nikto nezranil, hasičom sa požiar podarilo uhasiť po vyše dvoch hodinách.

“Išlo o požiar jednopodlažnej budovy o rozmere približne 20 krát osem metrov. Požiarom bola zasiahnutá strešná konštrukcia,” priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici Júlia Zeleňáková. Ako dodala, na mieste zasahovalo deväť profesionálnych a štyria dobrovoľní hasiči, požiar hasili v autonómnych dýchacích prístrojoch s využitím výškovej techniky. Príčina vzniku požiaru je naďalej v štádiu vyšetrovania, výška škôd zatiaľ vyčíslená nebola. Ako uviedla hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Ria Feik Achbergerová, objekt, ktorý požiar zasiahol, nie je vo vlastníctve železníc. Išlo o starý sklad, ktorý ŽSR v minulosti predali súkromníkovi. “Požiar sa šíril tak, že nepoškodil žiadny náš objekt a ani nezasahoval do koľaje,” skonštatovala Feik Achbergerová s tým, že udalosť nemala vplyv na železničnú dopravu.