NÁHLA smrť len 36-ročného slovenského FUTBALISTU, ktorý prerazil v zahraničí! Sedem detí prišlo o OTCA

ROSCOMMON/BRATISLAVA – Veľký smútok prežívajú v slovenskej rodine, ktorá sa v roku 2015 presťahovala do Írska. Prišla o milovaného otca a manžela. Erik Klampár mal len 36 rokov a jeho smrť zasiahla rodinu nečakane. Zostalo po ňom sedem detí. Na prevoz Erikovho tela na Slovensko vyhlásili v Írsku zbierku.

 

V írskej tlači o ňom píšu ako o tichom džentlmanovi. Mladý muž zomrel v sobotu náhlou smrťou v meste Roscomm. Erik bol manželom a otcom siedmich detí piatich chlapcov a dvoch dievčat – najmladšie z nich malo deväť mesiacov. Futbalový klub Roscommon, za ktorý Erik hral, ​​založil fond v snahe získať peniaze potrebné na repatriáciu Erikovho tela späť na jeho rodné Slovensko. Vyzbierať potrebujú 3 – tisíc eur. A už teraz môžeme uviesť, že k cieľovej sume chýba už len 65 Eur.

Erik sa presťahoval do Roscommonu v roku 2015 a od roku 2017 sa stal „všadeprítomným členom nášho klubu,“ píšu v denníku Irish Sun spoluhráči s futbalového klubu Roscomm. „Bol to tichý muž skupiny, ale išiel príkladom v spôsobe, akým hral futbal. Všetci cítime šťastie, že ho môžeme nazývať naším priateľom a že sme s ním zdieľali pole.“ Jeden z darcov zanechal Erikovi úprimný odkaz. „Erik bol môj spoluhráč a priateľ. Bol to absolútny gentleman a bude nám veľmi chýbať. Hral za RUFC 6 rokov a dotkol sa toľkých životov“. Posledný gól za klub strelil 13. novembra 2022 pri výhre 1:3 na ihrisku Dysartu.„Nemôžeme uveriť, že je preč, „ napísali spoluhráči.

Viac o téme: fond, Írsko, náhla, otec, repatriácia, sedem detí, Slovák, smrť, zbierka

Súvisiace články