Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

NAJVÄČŠÍ KRACH na Slovensku za posledné roky! Sieť OBCHODOV s obľúbenými značkami skončila: Vieme, čo je za tým

Ilustračné foto. Zdroj: Freepik

SLOVENSKO – Predajca známych módnych značiek, ako Tommy Hilfiger či Tommy Jeans, definitívne končí v konkurze. Na slovenskom maloobchodnom trhu s módou tak dochádza k najväčšiemu krachu za posledné roky. Takto informuje o krachu spoločnosti Denim Retail portál Index.

Ani známe módne značky v portfóliu ako Tommy Hilfiger, Tommy Jeans, G-Star, Diesel či Levis nepomohli spoločnosti Denim Retail k tomu, aby „prežila“. Už pred rokom zatvorila prevádzky Tommy Hilfiger v nákupných centrách.

Dlhy voči nákupným centrám aj štátu

Hoci jej tržby sa rátali v miliónoch, napokon ju na kolená položili dlhy. Ako píše Index, išli po nej hlavne prevádzkovatelia veľkých nákupných centier, ktorí na súd podali návrh na konkurz. Chceli sa tak dostať k peniazom, ktoré im dlhovala.

Zrušená predajňa Tommy Hilfiger. Zdroj: FB/Mlyny Nitra

Uspeli a súd pred pár dňami vyhlásil konkurz. Nasledovať by mal preto rozpredaj majetku firmy, aby sa tak aspoň sčasti vyrovnali jej dlhy. Otázne však zostáva, aký majetok jej ostal. Firma má vysoké dlhy aj voči Sociálnej poisťovni (takmer 105-tisíc eur), Finančnej správe (10-tisíc eur) či Všeobecnej zdravotnej poisťovni (30-tisíc eur).

Majiteľ založil nové firmy

Ako dodáva portál, jedna firma síce padla, ale biznis skupiny Denim úplne nekončí. Zakladateľ skupiny Denim Ondrej Konečný totiž prevádzkuje e-shop a po tom, čo jednu firmu premenoval, založil ďalšie dve nové. Či tieto firmy budú pokračovať v podnikaní s módnymi značkami ďalej, je ale otázne.


AKTUÁLNE HROMADNÉ PREPÚŠŤANIE oberie o prácu množstvo Slovákov! Známa fabrika s IKONICKÝMI značkami odchádza do zahraničia