Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Domáce Top

Najväčšia sieť SLOVENSKÝCH čerpacích staníc ZATVORILA desiatky pobočiek: Poznáme detaily

slovnaft
ZDROJ: Facebook/Slovnaft

SLOVENSKO – Možno ste si všimli, že v uplynulom období zmizli z vášho okolia čerpacie stanice Slovnaft, na ktoré ste boli zvyknutí. Po Slovensku ich takto chýba až 38. Dôvodom je, že sa zmenil ich prevádzkovateľ a zo Slovnaft čerpacích staníc sú teraz Orlen benzínky. Prečo to tak je?

Ako uvádza portál Aktuality, spoločnosť MOL, ktorá je majiteľom Slovnaftu, kúpila v Poľsku sieť Lotos a aby bola táto transakcia schválená, musela na vybraných trhoch predať časť svojho portfólia. A tak sa takmer 40 čerpacích staníc na Slovensku zmenilo na Orlen, ktorý má u nás ešte veľké plány. Preznačenie staníc už prebehlo.

Orlen sa chce stať dvojkou na trhu

Čerpacie stanice Orlen kedysi fungovali pod názvom Benzina, no spoločnosť sa rozhodla, že na väčšine púmp bude používať názov Orlen. Značka Benzina zostane len v Spišskej Novej Vsi. Okrem Slovenska funguje aj v Česku, Poľsku, Maďarsku, Nemecku a v Litve. Dokopy prevádzkuje viac než 3 000 staníc, z toho 90 aktuálne aj u nás – z toho je 59 pobočiek s obsluhou a 31 samoobslužných staníc. Momentálne je tak na 4. mieste v počte čerpacích staníc. Slovnaft ich má 275, OMV 102 a Shell 96.

orlen
Čerpacie stanice Orlen. ZDROJ: Facebook/ORLEN

Orlen má veľké plány a spomínané OMV a Shell by chcel predbehnúť. „V súčasnosti sme najrýchlejšie rastúcou sieťou čerpacích staníc na Slovensku. Máme smelé plány a chceme sa rýchlo zaradiť medzi najväčších hráčov na trhu. Naším konečným cieľom je stať sa dvojkou na trhu, čiže najväčším zahraničným reťazcom,“ prezradil pre Aktuality riaditeľ siete Orlen pre Slovensko Jan Suchocki.

Čo sa týka pôvodu paliva, to by malo byť vyrábané v rafinériách v Česku – Kralupy nad Vltavou a Litvínov a spĺňa európske normy EN228 a EN590.Má mať aj čistiace schopnosti, čo má byť overené motorovými testami v nezávislých laboratóriách.

Všimli ste si, že počet staníc Orlen na Slovensku pribudol a naopak, že Slovnaft zmizol?