Domáce Spoločnosť

Najvyšší súd bude v najbližšom období rozhodovať o sťažnosti Jaroslava Haščáka

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Najvyšší súd (NS) SR sa bude v najbližšom období zaoberať sťažnosťou spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka voči nedávnemu rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý ho zobral do väzby.

 

“Trestná vec obvineného Jaroslava H. napadla dnes do senátu 4T,” informovala TASR hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Senát 4T je v zložení sudcovia Pavol Farkaš, Alena Šišková a Martina Zeleňáková.

Sudkyňa ŠTS pre prípravné konanie 4. decembra rozhodla, že finančník a ďalšia obvinená Dana A. budú stíhaní väzobne. Vyhovela tak návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a vzala obidve obvinené osoby do väzby, a to z dôvodu obavy z kolúzneho správania sa obvinených. Obvinení vypovedali, ale vinu nepriznali.

Spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka policajný vyšetrovateľ obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Následne sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia odmieta a mieni sa brániť. Polícia vzniesla obvinenia, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila, celkovo voči trom osobám.

V bratislavskom Digital Parku, kde sídli Penta, zasahovali ozbrojení policajti 1. decembra.