Regióny Bratislava Trnava Nitra

NAKA rozbila drogový gang! Počas akcie zadržali 11 osôb: Zaistiť mali aj najväčšiu výrobňu heroínu v Strednej Európe

Ilustračné foto. ZDROJ: FB/Polícia SR

BRATISLAVA -Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala 11 osôb pri protidrogovej akcii s názvom “Rybár”, ktorá sa konala počas týždňa. Policajti zaistili výrobňu heroínu, 505 gramov heroínu a ďalšie chemické látky. Informoval o tom hovorca policajného prezídia Roman Hájek.

 

“Počas akcie sme zaistili priamo výrobňu heroínu. Ide o doposiaľ najväčšiu výrobňu heroínu v Strednej Európe. Občania SR vyrábali vo Vrábľoch v objekte bývalého poľnohospodárskeho družstva heroín s pomocou vysoko sofistikovanej technológie,” priblížil hovorca.

Zariadenie malo produkovať približne tri až desať kilogramov heroínu mesačne, teda 30.000 až 100.000 priemerných jednorazových dávok. Hovorca dodal, že na mieste policajti zaistili množstvo chemických látok, technológiu potrebnú na výrobu aj časť makovej slamy. Celkovo zaistili takmer 505 gramov heroínu a 703 miligramov kokaínu. Hájek priblížil, že akcia sa konala vo štvrtok (14. 3.) v Nitrianskom, Bratislavskom a Trnavskom kraji. Podľa slov polície je pravdepodobné, že heroín z tejto drogovej činnosti prešiel aj do iných štátov Európy.