Spoločnosť Domáce

NAKA v rámci spolupráce s Europolom zadržala na Slovensku šesť osôb

Zdroj: FB / Polícia SR

BRATISLAVA – Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci spolupráce s Europolom zadržala na Slovensku šesť osôb. Akcia “Lyna” bola zameraná proti medzinárodnej organizovanej skupine, ktorá sa zaoberala nelegálnou výrobou zbraní a ich obchodovaním. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

 

Zo šiestich zadržaných osôb boli následne tri osoby obvinené a v súčasnosti sú väzobne stíhané. “Skupina nakupovala zbrane na území SR, nelegálne ich upravovala a zásobovala nimi čierny trh v západnej Európe, Anglicku, ale aj na Ukrajine a v Poľsku,” uvádza polícia.

Počas akcie “Lyna” zadržali policajti viac ako 100 zbraní a ich hlavných častí, tlmičov, nástrojov na nelegálne prerábanie zbraní. Polícia zaistila aj motorové vozidlo, ktoré bolo používané na páchanie trestnej činnosti, a tiež viac ako 240 kilogramov jantáru.

“NAKA spolu so svojimi kolegami z Belgicka, Talianska, Holandska, Veľkej Británie a Poľska vykonala niekoľko úspešných akcií proti páchateľom tejto trestnej činnosti, kde zaistila značné množstvá nelegálnych zbraní a munície,” hovorí polícia. Keďže sa naďalej realizujú trestné konania v jednotlivých štátoch, nie je možné poskytnúť ďalšie detaily, podotkli policajti.