Regióny Bratislava Trnava

Napadnutie vo vlaku! Útočník napadol muža a ženu, lebo mali dúhovú stužku a kričal: Vystrieľam Tepláreň

Ilustračné foto. Zdroj: MR
TRNAVA – Polícia obvinila “fanúšika”, ktorý napadol mladú ženu a muža. Policajti železničnej polície sa podarilo získať dôkazy a stotožniť muža, ktorý mal minulý rok, po slovnej potýčke oboch strán fyzicky napadnúť mladú ženu a muža v regionálnom rýchliku z Bratislavy do Trnavy.
Na základe medializovaných informácií začali policajti železničnej polície „ex offo“ vo veci konať a okolnosti celého incidentu preverovali v spojitosti s trestným činom výtržníctva. Na začiatku vyšetrovania nebola známa totožnosť ani obetí a ani podozrivých. Incident vo vlaku sa stal iba deň potom, ako došlo k vražde 2 ľudí v meste Bratislava, pred barom Tepláreň. Za účelom objasnenia celého priebehu incidentu, ale aj stotožnenia obetí a podozrivých osôb, zaistila polícia kamerové záznamy zo železničnej stanice v Trnave a krátko po incidente sme hľadali svedkov aj cez sociálne siete. Poverenému policajtovi sa nakoniec podarilo v tomto prípade prelomiť dôkaznú núdzu. Nakoľko polícia disponovala prvotnou informáciou, že fyzického útoku sa mali dopustiť fanúšikovia Slovana Bratislava, muža podozrivého z fyzického útoku stotožnili podľa zakúpeného lístku na futbalový zápas ŠK Slovan Bratislava vs. FC Bazilej, konaného v rovnaký deň ako došlo k útoku. Na futbalovom zápase bolo vtedy vyše 13.000 fanúšikov.
Totožnosť obetí – ženy a muža bola rovnako polícii neznáma, no nakoniec ich policajti stotožnili podľa lístku, tentokrát podľa cestovného lístku na vlak. Totožnosť podozrivého muža potvrdili nakoniec aj obete pri rekognícii osoby. Z výtržníctva je tak obvinený 29 ročný muž zo Serede, fanúšik Slovanu. Na základe dôkazov malo prísť večer 13.10. 2022 vo vlaku medzi podozrivým a obeťami najskôr k slovnej výmene. Silné emócie prešli nakoniec zo strany obvineného až do fyzického útoku, pri ktorom mal obvinený ženu kopnúť do tváre a mladému mužovi dať facku.
Pred samotným útokom mal obvinený zakričať slová „opäť vystrieľam Tepláreň“. Vykonanými úkonmi sa zatiaľ nepreukázalo, že by útočník zaútočil na osobu z nenávisti pre jej skutočnú alebo domnelú sexuálnu orientáciu. Tieto skutočnosti sú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania. Podozrivý muž je stíhaný políciou na slobode a v prípade dokázania viny mu môže hroziť strata slobody až na 3 roky.