Návštevnosť Trenčianskeho hradu láme rekordy, prispela k tomu kvalita podujatí

TRENČÍN – Návštevnosť Trenčianskeho hradu prekonala v tomto roku všetky rekordy. Prispela k tomu aj zmena koncepcie podujatí na hrade a zvýšenie kvality účinkujúcich na hradných podujatiach. Informovala o tom vedúca oddelenia marketingu a komunikácie Trenčianskeho múzea v Trenčíne Katarína Špačková.

 

„Najúspešnejším podujatím boli Matúšove hradné slávnosti, kedy prišlo na Trenčiansky hrad takmer 3000 ľudí. Veľkej obľube sa tešili aj rytierske turnaje na koňoch na južnom opevnení hradu, tento rok sme ich robili aj v nočných hodinách s ohňovou šou. K zvýšeniu návštevnosti prispeli i tradičné lukostrelecké rytierske turnaje, dobové hry i tradičný koncert,“ priblížila Špačková.

Čísla budú ešte rásť

Na Trenčianskom hrade privítali v piatok (6. 10.) tohtoročného návštevníka s poradovým číslom 150.000, podujatia, ktoré sa na hrade uskutočnia do konca roka, tak posunú návštevnosť ešte vyššie. „Koncom októbra chystáme na hrade podujatie Kráľovstvo svetlonosov a v novembri máme pripravený tradičný pochod čertov na Trenčianskom hrade – Krampuslauf. Uskutoční sa v južnom opevnení hradu a príde tam 75 krampusákov. Koncom roka chystáme na hrade výstavu, ktorá potrvá niekoľko mesiacov. Je to však zatiaľ prekvapenie,“ doplnila Špačková.

Viac o téme: kultúra, návštevnosť, podujatia, Trenčiansky hrad

Súvisiace články