Koronavírus Domáce

Nemocnica sv. Michala v Bratislave posilnila testovacie kapacity na koronavírus

Minister vnútra Roman Mikulec. Zdroj: TASR / Dano Veselský

BRATISLAVA – Univerzitná nemocnica – Nemocnica sv. Michala v Bratislave posilnila v súvislosti s aktuálnou pandémiou nového koronavírusu svoje testovacie kapacity. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Nový spôsob testovania z kvapky krvi z prsta umožňuje detekciu protilátok ochorenia COVID-19 už približne po 15 minútach. Test je možné absolvovať po telefonickom dohovore počas pracovných dní v čase od 10.00 h do 12.00 h v priestoroch izolačnej miestnosti na prízemí nemocnice. Pre samoplatcov je dostupný v cene 35 eur. “V boji s pandémiou ochorenia COVID-19 sa už od vypuknutia prvej vlny snažíme urobiť maximum, a to nielen prostredníctvom Ozbrojených síl SR, ale tiež za pomoci našich rezortných inštitúcií. Nová možnosť testovania pre verejnosť v Nemocnici sv. Michala uľahčí jeho dostupnosť širokej verejnosti,” uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO) je rád, že v Nemocnici sv. Michala spustili takúto službu. “Som presvedčený, že aj vďaka takejto možnosti môžeme prispieť k zlepšeniu epidemiologickej situácie u nás. Je to jedno z mnohých inovatívnych opatrení nového manažmentu nemocnice pod vedením nového generálneho riaditeľa,” komentoval. Oddelenie klinickej biochémie a hematológie Univerzitnej nemocnice – Nemocnice sv. Michala, a. s. vykonáva rýchly diagnostický test na detekciu protilátok ochorenia COVID-19 pre samoplatcov od stredy (9. 9.), a to na základe telefonického dohovoru v priestoroch izolačnej miestnosti na prízemí nemocnice. Nemocnica sv. Michala so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu je v správe Ministerstva obrany SR a Ministerstva vnútra SR.