Nepriaznivé počasie si v južnej Ázii vyžiadalo doteraz desiatky mŕtvych

NAÍ DILLÍ – Najmenej 12 ľudí, z toho 11 vojakov, zahynulo v pondelok na severe Indie pri zrútení budovy následkom prudkých lejakov. Vyčíňanie počasia si v južnej Ázii vyžiadalo v uplynulých dňoch približne 90 mŕtvych. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestne úrady.

 

Záplavy a zosuvy pôdy spôsobené prílivmi zrážok v Nepále pripravili o život najmenej 67 ľudí, zatiaľ čo ďalších 30 ľudí je stále nezvestných. V preplnených utečeneckých táboroch Rohingov na juhovýchode Bangladéša zahynulo následkom monzúnu desať osôb.

Pri najnovšom nešťastí súvisiacom s monzúnom sa zrútila štvorposchodová budova stojaca na úpätí vrchu v severoindickom štáte Himáčalpradéš.

Podobné incidenty sú v danom regióne počas monzúnového obdobia časté, a to pre chatrný stav budov. Monzún, ktorý trvá od júna do septembra, spôsobuje v južnej časti Ázie každý rok množstvo úmrtí a rozsiahle škody.

Ničivé záplavy postihli väčšinu juhovýchodného štátu Ásam, kde v nedeľu zahynuli štyria ľudia. Tamojší národný park Kazironga, ktorý je na zozname UNESCO a je domovom jednorohých nosorožcov, bol takisto vážne poznačený nepriaznivým počasím.

Viac o téme: dažde, India, Nepál, obete, počasie, povodne, záplavy, zosuvy pôdy

Súvisiace články