Regióny Poprad Top

NEŠŤASTIE Robotníka ZRAZILI pri oprave cesty! Jeho kolegovia ŽIADAJÚ vodičov o OHĽADUPLNOSŤ

Ilustračná foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

ŠTRBA – Nešťastná nehoda sa stala pri obci Štrba v smere do Žiliny. Vodičovi sa podarilo na rekonštruovanom úseku cesty zraziť majstra stavby. Robotníci žiadajú vodičov o ohľaduplnosť.

K nešťastnej nehode došlo v stredu 12. júla 2023 v obci Štrba smerom do Žiliny. Na rekonštruovanom úseku diaľnice sa podarilo vodičovi zraziť majstra Erika. O incidente informovali iní robotníci.

Robotník Patrik nabáda vodičov k väčšej ohľaduplnosti. V príspevku ich prosí, aby dodržiavali vyznačené dopravné značky. Spomalenie je v danom úseku vymedzené na rýchlosť 60 km/h.

Vodič Michal išiel v dobe nehody práve okolo a má obavy o zdravie zrazeného majstra: “Išiel som okolo. Bol tam chlap na ceste pod bundou. Dúfam, že to nie je to najhoršie.”

Niektorí komentujúci kritizujú aj dopravné značenia v rekonštruovaných úsekoch. Ľubomír píše: “Neraz je to spomalenie vyznačené vo veľmi krátkej vzdialenosti. Treba, aby si aj cestári uvedomili, že znížiť rýchlosť z 120 na 60 km/h, sa nedá na sto metroch. Neraz je to značenie malé, kým si vodič uvedomí, že kvôli čomu je, tak už je aj pri pracovníkoch. Jedine, že začne takzvane flekovať, čo zas môže vyvolať šmyk. Prečo sa na to nepoužívajú svetelné znamenia? A koľkokrát tam tie značenia zabudnú i na niekoľko týždňov alebo mesiacov. Veď im nechýbajú!”

V tejto súvislosti nám stanovisko poskytla aj hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, Jana Ligdayová: “Dňa 12.07.2023 na diaľnici D1 pri Štrbe, v smere Poprad – Liptovský Mikuláš došlo k udalosti,  pri ktorej bola zranená osoba. Túto  udalosť preverujú policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru  Svit ako podozrenie z trestného činu  ublíženia na zdraví.”