Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Domáce Top

NEŠŤASTIE RODINY Otec ZOMREL, zúfalá žena KRADLA jedlo pre bábätko! Kde to žijeme? Ľudia sú POBÚRENÍ, ona nemôže ísť do basy

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR, Freepik

SLOVENSKO – Mamička šesťmesačnej dcérky kradla v obchode, pretože bola vo finančne tiesni. So svojím smutným príbehom sa podelila na sociálnych sieťach. Ostatné mamičky neprosí o finančnú či materiálnu pomoc, chce vedieť odpoveď iba na jednu otázku. 

Zúfalá matka urobila zúfalé rozhodnutie. Mamička šesťmesačnej dcérky sa podelila na sociálnych sieťach s príbehom, ktorý vháňa slzy do očí. So svojou dcérkou sa ocitla vo veľmi komplikovanej životnej situácii. Zomrel jej manžel a nejakú dobu bola bez peňazí.

Z celej situácie nevidela cestu von. Uchýlila sa teda k tomu, že dva dni po sebe ukradla jedlo v obchode. Hodnota ukradnutých potravín bola dokopy 30 eur.

Polícia je k nej zhovievavá

Pri krádeži ju, samozrejme, chytili a dali jej pokutu 10€. Jej finančná situácia sa ale zlepšila. “Predtým som nikdy nič také nespravila. Nemám žiadny záznam. Polícii som všetko povedala,” dodáva vo svojom príspevku. Celý prípad pôjde aj na krajský súd a bude musieť škodu uhradiť. Ako sama zdôrazňuje, svojím príspevkom nikoho neprosí o materiálnu alebo finančnú pomoc. Situácia s peniazmi sa medzitým u nej zlepšila. Jediná vec, ktorá ju zaujíma, je odpoveď na otázku: “Môžu mi zobrať dieťa?”

Dajana ostala zo situácie pobúrená. “Keď majú pomáhať a chrániť, mali Vám to vyplatiť a malej prihodiť lízatko. Bez záznamu, nič sa nestalo. Koho chcú chrániť v tomto štáte, keď nie matky s deťmi?!” píše rozčarovane. Matka dodáva, že polícia je k nej ústretová, ale existuje video záznam z kamery.

Môžu jej vziať dieťa?

Beátka zronenú matku upokojuje. Nebojte sa. Dieťa vám len tak nevezmú. Za jeden priestupok. Kopa iných, čo kradne, o svoje deti neprišla i keď bývajú v katastrofálnych podmienkach. Len si dajte pozor, aby ste do roka/12 mesiacov od skutku nespravili krádež čo i len žuvačky, lebo by to bolo brané ako trestný čin. Mali by ste zbytočne problémy ďalšie,” ubezpečuje mamičku.

Aj Veronika, bývala pracovníčka na sociálke, varuje mamičku pred ďalšou krádežou. “Ja som pracovala na sociálno-právnej ochrane detí pár rokov dozadu (ale je pravda, že zákony sa mohli od vtedy pomeniť). Zažila som mamičku, čo ukradla v obchode umelé mlieko. Tiež mala pokutu a na súde podmienku. Plus teda sme ju dostali na starosť my ako dohľad. Problém nastal, keď kradla ešte raz mlieko pre dieťa, a keďže bola v podmienke, išla do väzenia na pol roka. O dieťa sa musela starať sestra. Žiaľ, nevedeli sme pomôcť, aj keď celková hodnota bola dokopy možno 30€, lebo proste porušila podmienku. Takže už sa takých vecí treba vyvarovať pre vaše dobro aj dobro vášho dieťatka,” informuje mamičku na základe svojich skúseností.