Regióny Prešov Levoča

NEŠŤASTIE V LEVOČI: Mesto vyhlásilo mimoriadnu situáciu, prepadol sa most!

ZDROJ: TASR/Adriána Hudecová

LEVOČA – V Levočskej Doline pri Levoči sa v utorok ráno prepadol most, časť miestneho obyvateľstva je tak odrezaná od sveta. TASR to potvrdila Vladimíra Novotná Čajová z Mestského úradu v Levoči s tým, že v meste v dôsledku toho vyhlásili mimoriadnu situáciu.

Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove TASR potvrdil, že na mieste zasahujú traja príslušníci z Levoče s jedným kusom techniky. “Na poškodenom moste je domiešavač, z ktorého prečerpávajú betón,” uviedol. K prepadnutiu mostnej konštrukcie došlo okolo 8. hodiny. Pri dopravnej nehode sa podľa Novotnej Čajovej nikto nezranil, znemožnený bol však prejazd motorovými vozidlami približne pre  30 ľudí žijúcich v tejto lokalite.

“Pri prejazde vozidla, ktoré prevážalo betón na stavebné práce cez mostné teleso, došlo k deštrukcii tohto mosta a následnému uviaznutia vozidla,” uviedla s tým, že Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja v súčinnosti s mestom pracujú na dodávke, osadení a montáži dočasného pontónového mosta, čím sa obnoví funkčnosť prechodu miestneho obyvateľstva. “Rieši sa aj vyslobodenie uviaznutého vozidla na poškodenom moste,” uzavrela Novotná Čajová.