Regióny Nitra

Nitra chce novú vizuálnu identitu. Výhercovi súťaže zaplatí 19 tisíc eur

NITRA  – Vedenie mesta vyhlásilo súťaž na svoju novú vizuálnu identitu. Určená je pre profesionálov z oblasti komunikačného dizajnu. S výhercom nadviažu dlhodobú spoluprácu. Hlavná cena je 19 tisíc eur.
 

Podľa primátora Mareka Hattasa by sa Nitra chcela prezentovať nadčasovým vizuálnym štýlom. „Nová identita mesta je šancou na novú definíciu samých seba a Nitry. Ovplyvní vnímanie mesta domácimi i návštevníkmi a nasmeruje ďalšie pôsobenie mesta v oblastiach architektúry, verejného priestoru, kultúry, turizmu i služieb,“ skonštatoval primátor.
Predpokladaná hodnota zákazky pre víťaza je 19.000 eur. Prihlášky do prvého kola musia záujemcovia zaslať do stredy 25. augusta. O najlepšom víťaznom návrhu rozhodne odborná komisia, ktorú tvoria grafickí dizajnéri a zástupcovia poslaneckého zboru a mestského úradu. „Súťaž bude prebiehať v dvoch kolách, pričom v prvom kole bude úlohou dizajnérov zaslať portfóliá s minimálne šiestimi ukážkami relevantných prác. Do druhého kola porota posunie maximálne päť uchádzačov, ktorých úlohou bude vypracovať návrh na vizuálnu identitu na vybraných aplikáciách. Prvé kolo nie je honorované, v druhom kole získajú finalisti skicovné vo výške 500 eur,“ uviedla Lenka Mareková z mestského úradu.
Ako doplnila, víťaz druhého kola bude vyhlásený začiatkom októbra 2021. Medzi mestom a víťazom pôjde o dlhodobú spoluprácu. Počas tohto a budúceho roka budú spoločne pracovať na tvorbe novej vizuálnej identity mesta Nitra, ktorej súčasťou bude napríklad aj nové logo mesta, vizuálna komunikácia kultúrnych podujatí či použitie vizuálnej identity na mestskom mobiliári. „Pôjde o logický a komplexný systém vytvárajúci jednotnú tvár krajského mesta 21. storočia,“ dodal Hattas.