NOVÉ skutočnosti silvestrovského POŽIARU paneláku v Bratislave: VIDEO zachytilo OSOBY na STRECHE tesne pred požiarom

BRATISLAVA – Silvestrovský požiar strechy bytového domu v bratislavskom Ružinove spôsobila manipulácia neznámej osoby s otvoreným ohňom. Zverejnené video zábery naznačujú, že za tým stoja ľudia, ktorí priamo na streche narábali so zábavnou pyrotechnikou.

Majiteľom bytov vznikla škoda predbežne vyčíslená na 100-tisíc eur. Hasiči požiar uhasili prostredníctvom troch prúdov vody a súbežne evakuovali 60 osôb, ktoré sa v čase vzniku požiaru nachádzali v bytovom dome. Pri požiari sa nikto nezranil.

Polícia potvrdila, že požiar spôsobila manipulácia neznámej osoby s otvoreným ohňom. Podľa neoficiálnych informácií, ktoré sa objavili na Facebooku  ostredky.sk, mohla požiar zapríčiniť zábavná pyrotechnika. Nasvedčuje tomu video zverejnené na sociálnej sieti, ktoré zachytáva ľudí stojacich na streche tesne pred vypuknutím požiaru.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ďurike Tí Džej (@durike_tidzej)

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Zároveň požiadala ľudí o pomoc. Hľadá svedkov aj kamerové záznamy. Ľudí vyzýva, aby ju kontaktovali, ak majú informácie, ktoré by pomohli pri objasnení okolností požiaru. Majú jej tiež poskytnúť kamerové záznamy zachytávajúce priebeh požiaru. Verejnosť tak môže urobiť na bezplatnom čísle polície 158 alebo formou súkromnej správy na profile bratislavskej polície na sociálnej sieti.

Viac o téme: hasiči, ohrňostroj, panelák, požiar, Silvester

Súvisiace články