Spoločnosť Koronavírus Domáce Kultúra Top

Obchodný reťazec prekvapuje. Pripravil jedinečnú akciu, ktorá vás dostane

Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Na festivaly si budú musieť Slováci ešte nejaký ten čas počkať. Aj keď sa situácia zlepšuje, štvrtá fáza uvoľnovania opatrení je zatiaľ v nedohľadne. Organizátori akcií sa však snažia aj počas pandémie prinášať ľuďom zábavu a vymýšľajú rôzne verzie online podujatí. Jedno podujatie však prekvapilo. Jeho organizátori nikdy predtým festival nerobili.

 

Povedali by ste, že obchod s potravinami vás dokáže doma zabaviť? Vyzerá to ako bláznovstvo, no opak je pravdou. Obchodný reťazec Kaufland sa rozhodol, že okrem zabezpečenia potravín, sa postará aj o váš voľný čas. ,,Chápeme, čo sa asi u vás v týchto dňoch deje, a preto vám prinášame trocha zábavy priamo k vám domov,’’ uviedol reťazec. Rozhodol sa spustiť prvý multižánrový online festival.

Počas víkendov prináša sériu live koncertov, ktoré sú práve v týchto dňoch populárne. Doteraz ste si mohli pozrieť skupinu I.M.T Smile. Zabavili vás aj Kollárovci.

 

Nedeľný večer ste mohli stráviť aj s I.M.T. Smile. Zdroj: TASR / Jakub Kotian

Niečo k sviatku

Dnes Slovensko oslavuje Deň matiek. Reťazec si preto pripravil niečo špeciálne pre nežnejšie pohlavie. Už o pár hodín sa predstaví skupina Polemic, ktorá spustí svoju šou o 20:00. ,,Vo vzduchu koncert visí, každý fanúšik hneď zbystrí. Skackajte už túto nedeľu na hity Polemicu,’’ uvádza reťazec Kaufland.

 

Pre najmenších

Projekt #kauflandvasbavi tu bude pre nadšencov hudby aj budúcu nedeľu. Najskôr sa chystá niečo pre deti. O 15-tej je na pláne vystúpenie rozprávkovej FÍHA tralala a večer sa predstaví spevák Lukáš Adamec.

 

Deti poteší známa Fíha Tralala. Zdroj: FB Fíha Tralala

Prísne opatrenia

Obchodné reťazce však nezabúdajú na svoju prioritu – zabezpečiť ľuďom potraviny. Okrem zábavy preto informujú ľudí, ako sa správať počas pandémie. Spoločnosť projektom Spoločne to zvládneme vysvetľuje ľuďom, ako správne nakupovať. Základom je ochranné rúško a dezinfekcia. Reťazec sa stará o dezinfekciu nákupných košíkov a odporúča platbu kartou.

Reťazec Lidl kampaňou Spoločne to zvládneme takisto apeluje na dodržiavanie prísnych preventívnych opatrení. Návštevníkov upozorňuje na dodržiavanie rozostupov. V súčasnosti je veľkým rizikom nákup nebaleného pečiva. Preto je potrebné použiť jednorazové rukavice.

 

S nebaleným pečivom treba manipulovať s rukavicami. Zdroj: TASR / Roman Hanc

Úcta

Za spomínanými reťazcami nezaostáva ani Tesco či Billa. Billa odporúča zákazníkom výbornú vychytávku, ktorá sa dnes už akosi “nenosí”. V týchto časoch sa ale veľmi hodí. ,,Predtým, ako prídete do našej predajne nakupovať, pripravte si nákupný zoznam, aby ste sa v predajni nezdržiavali viac, ako je potrebné,’’ informuje Billa.

Okrem upozornení na preventívne opatrenia nezabúdajú ani na svojich zamestnancov. „Obrovské ďakujem patrí všetkým našim kolegom. Zohrávajú kľúčovú úlohu pri zabezpečovaní potravín pre ľudí na celom Slovensku,“ povedal výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku Martin Kuruc.

 

Reťazce ďakujú svojim zamestnancom za neustále nasadenie. Zdroj: TASR / AP

Seniori a nákupy

Vo všetkých reťazcoch platia jednotné nákupné hodiny pre seniorov. Od pondelka do piatka od 9:00 do 11:00 sú predajne určené výhradne len pre osoby staršie ako 65 rokov.

Keďže prevádzky môžu obsluhovať seniorov aj mimo vyhradeného času cez pracovné dni, Úrad verejného zdravotníctva vydal odporúčanie. ,,Dôrazne vyzývame seniorov, aby využívali vyhradený nákupný čas vždy, keď je to možné, a mimo tohto času, ak to nie je nevyhnutné, obchody nenavštevovali, respektíve aby požiadali o nákup príbuzných, známych, susedov alebo aby využili v danej oblasti ponúkané služby samospráv,” uvádza Úrad verejného zdravotníctva.

 

Seniori majú stále vyhradený čas na nákupy. Zdroj: TASR / Roman Hanc

Mohlo by vás zaujímať: