Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Obľúbený SLOVENSKÝ výrobca potichu ZMENIL svoje produkty: TOTO ľudí rozhodne nahnevá!

nakupovanie
Ilustračná foto. Zdroj: Pexels

SEREĎ – Keď idete do obchodu, všímate si všetky údaje na výrobku alebo kupujete automaticky to, čo bežne zvyknete? Niekedy sa môže zdať, že produkty zmenia svoju gramáž alebo obal, a to aj bez toho, aby na to výrobca upozornil. To je teraz aj prípad spoločnosti Sedita.

Na tento problém upozornili Aktuality, ktoré poukázali na to, že obľúbené sladkosti Slovákov sú iné – menšie. Pečivárne Sereď kvôli zdražovaniu surovín znížili gramáž keksíkov Lina. Z pôvodných 60 g klesla na 50 g. K tejto zmene malo dôjsť ešte v septembri minulého roka, avšak doteraz o tom nik neinformoval.

„Keďže sme chceli, aby pri súčasnom zdražovaní surovín bola Lina stále cenovo dostupná, pristúpili sme k miernemu zníženiu jej hmotnosti s tým, aby sme aj naďalej pri jej výrobe používali len tie najkvalitnejšie suroviny,“ uviedla Sedita pre Aktuality.

lina
Zdroj: Facebook/Sedita

Menej náplne, no orechy sú zachované

Keď si na stránke Tesca porovnáme pôvodnú 60-gramovú Linu so súčasnou 50-gramovou, odhalíme len nepatrné rozdiely. V prípade 60 g keksíka išlo o oblátky s kakaovou krémovou náplňou (54 %) s arašidmi v kakaovej poleve, zatiaľ čo 50 g verzia má názov oblátky s kakaovou krémovou náplňou (50 %) s arašidmi v kakaovej poleve. V oboch prípadoch je zhodne po 11 % pražených arašidov.

To pre Aktuality potvrdila aj samotná Sedita, podľa ktorej zostala vrstva orechového posypu rovnaká, keďže práve to robí Linu Linou. Keďže nechceli pristúpiť k používaniu lacnejších ingrediencií a aróm, radšej sa rozhodli pre zníženie gramáže tohto produktu. V prípade Horaliek a Mily zostala pôvodná gramáž zachovaná.