Regióny Banská Bystrica Zvolen Top

OBROVSKÁ RANA Zomrel MLADÝ slovenský SPEVÁK! Zo slov MANŽELKY puká SRDCE: Nikto si nezaslúži to, čo si musel prežiť

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

ZVOLEN – Veľká strata pre zvolenskú punkrockovú scénu. Po ťažkom boji so zákernou chorobou navždy odišiel frontman kapely Búrka, manžel a otec Ivan Janák. Dožil sa 36 rokov. Neopísateľný smútok zasiahol manželku, sestru aj kolegov a priateľov, ktorí mu do neba posielajú srdcervúce odkazy.

Punkrocker a frontman kapely Búrka, Ivan Janák, naposledy vydýchol 8. decembra. “Tvoj predčasný odchod je veľkou stratou pre zvolenskú undergroundovú punkrockovú scénu – nezabudneme na tvoje riffy a texty,” lúči sa na sociálnej sieti kapela Demonic-eyed.

“Bol si mi ako brat, ktorého som nikdy nemal, vychoval si ma na dvore od malého chlapca až po bubeníka v našej kapele a za to, kde som dnes, môžem ďakovať tebe priateľ môj,” píše bubeník Matej. “Nech ti to tam hore hrá a rozbehni tam obrovskú PUNKROCK SHOW!” poslal Ivanovi na druhý svet svoj posledný odkaz.

Statočne bojoval dlhé mesiace

Nesmierne chýba manželke Laure, o ktorú sa, ako vraví, staral, miloval, zbožňoval a vo všetkom podporoval aj keď mu bolo najhoršie. “Milujem ťa a navždy budem, tak ako sme si to sľúbili v dobrom aj v zlom muž môj. Nikto si nezaslúži to, čo si si musel prežívať a ako statočne si tie dlhé mesiace bojoval, nikto iný by to tak nezvládol, bol si ten najsilnejší chlap na svete a vždy budeš moja súčasť,” napísala manželka Laura na sociálnej sieti.

“Všetci ťa ľúbime a nezabudneme nikdy na teba. Na tvoju úžasnú osobnosť, tvoj úsmev, energiu, rady a ochotu všetkým vždy nezištne, stále pomáhať. Všetci si ťa vážili, ako človeka s veľkým srdiečkom tak, ako aj ja,” dodala Laura.

Úžasný človek, veľa ľudom zmenil život

“Bol si veľký bojovník. Bojoval si dlho a vytrvalo,” spomína mladšia sestra Hana, ktorá len ťažko hľadá slová a nemôže uveriť tomu, že jej brat navždy odišiel v tak mladom veku.  “Veľa ľuďom si zmenil život tým, aký si bol úžasný a že ťa mali možnosť spoznať. Bol si fantastický, pozitívny človek plný života a opakovala som ti to, dokým som mohla,” vyznala svoje emócie.

Uveriť smutnej správne nemôžu ani kamaráti z vysokoškolských čias. “Vždy, keď sme sa stretli, bol si plný optimizmu a chuti žiť. Naša UK partia už nebude nikdy kompletná,” smúti Janka. “Svet zas prišiel o skvelého človeka,” dodala Petra.

Zbierka pre manželku a syna

Smútok zasiahol aj Slovenský Klub Sokoliarov, ktorého bol členom. Práve sokoliarstvo bolo Ivanovou ďalšou vášňou. Klub pre jeho rodinku – manželku a syna, zriadil zbierku, na ktorú je možné prispieť počas nasledujúcich dvoch týždňov.