Malacky Regióny Bratislava Top

OBROVSKÁ RANA! Zomrel UZNÁVANÝ športový tréner a mestský poslanec: Dojímavé slová, odišiel predčasne

sviečka, umrtie
Ilustračná foto. ZDROJ: pixabay.com

STUPAVA – Skutočne smutná správa zasiahla hádzanárskych fanúšikov. Navždy ich totiž opustil nie len významný športovec, ale najmä tréner, ktorý stál za zrodom Golden Teamu v Stupave. Okrem toho taktiež pôsobil ako mestský poslanec. Dojímavé slová blízkych.

 

Svetozár Prokeš bol nie len významný a zanietený športovec, ale aj tréner a učiteľ. Jeho rukami prešlo množstvo mladých hádzanárskych talentov, ktorých sa vždy snažil viesť k úspešným výsledkom. Okrem toho sa taktiež zaslúžil o založenie Golden Teamu v Stupave.

V tomto meste však nepôsobil len ako športovec, ale “v rokoch 2014 až 2018 pôsobil ako poslanec mestského zastupiteľstva a tiež ako predseda Komisie školstva, športu a kultúry pri MsZ v Stupave,” poznamenali kompetentní z mesta.

Obrovská strata významného občana zasiahla aj primátora mesta Stupava Petra Novisedláka. “Ťažko sa hľadajú slová, keď odíde človek vo veku, kedy by sa odchádzať ešte nemalo. Ďakujem Ti Sveťo, za všetko čo si vykonal pre deti a mládež a za Tvoj neoceniteľný prínos pre rozvoj hádzanej v Stupave, zanechávaš dielo, ktoré bude žiť ďalej,” poznamenal s obrovskou ranou v srdci.

Predčasne odišiel aj podľa klubu HC Tatran Stupava kde pôsobil. “Ťažko sa hľadajú výstižné slová, ktoré by zahnali mraky žiaľu, ktorý pociťujeme všetci tí, čo sme ho poznali, denne sa s ním stretávali a pracovali. Sveťo bol vzácny a výnimočný človek. Kamarát, otec, brat, syn, manžel, učiteľ a tréner. Pre klub bol jedným z dôležitých pilierov,” so žiaľom poznamenali jeho kolegovia.

Svetozár Prokeš zomrel 11.2. 2023 vo veku 52 rokov. Podľa miestneho klubu podľahol zákernej chorobe.