Regióny Banská Bystrica Žiar nad Hronom Top

OBROVSKÁ RANA Zomrela bývala POSLANKYŇA a výnimočná UČITEĽKA: Bola to skvelá žena, smútia študenti a kolegovia

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

ŽIAR NAD HRONOM – Smutná správa prišla zo stredného Slovenska, zármutok zasiahol mesto Žiar nad Hronom. Vo veku nedožitých 64 rokov zomrela bývalá mestská poslankyňa a pedagogička Strednej odbornej školy obchodu a služieb Alica Terlandová.

O jej úmrtí informoval primátor mesta Peter Antal. “Na pani Alicu budem vždy spomínať ako na poctivo pracujúcu poslankyňu, ktorej vždy išlo o dobro nášho mesta,” napísal primátor na sociálnej sieti. Jej rodine vyjadril úprimnú sústrasť. Na facebookovej stránke školy aj mesta pribúdajú od oznámenia kondolencie a odkazy od kolegov aj bývalých spolužiakov, no najmä študentov, ktorých správa zasiahla.

“Bola to skvelá žena,” reaguje na správu bývalá študentka Natália. “Pani profesorka, bola ste výnimočný človek, odpočívajte v pokoji,” pripája sa ďalšia bývalá študentka. “Veľa študentov bude na Vás spomínať v tom najlepšom. Boli ste milá, priateľská asi nikdy za 5 rokov som Vás nepočula na žiadneho študenta kričať a budem si Vás navždy pamätať ako usmiatu, priateľskú a človeka s veľkým Č,” spomína bývalá študentka školy Viera.

Zdroj: ziar.sk

Alica Terlandová dlhé roky vzdelávala žiakov na Hotelovej akadémii v Žiari nad Hronom, ktorá patrila medzi vyhľadávané stredný školy v regióne. Príčinou úmrtia bola zrejme choroba, s ktorou bývalá poslankyňa za mesto bojovala už v minulosti. Posledná rozlúčka sa uskutoční 11. marca 2023 v Dome smútku v Žiari nad Hronom.