Regióny Prešov Sabinov Top

OBROVSKÁ STRATA Zomrel milovaný UMELEC! Rozdal VŠETKO, čo ZAROBIL: Ľudia sú z jeho smrti v ŠOKU

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

SABINOV – Sociálnymi sieťami sa začali šíriť informácie o úmrtí talentovaného a obľúbeného umelca z východného Slovenska. Jozef “Ďoďko” Demko bol nielen maliarom, ale aj hodinárom, ktorého poznal celý Sabinov a okolie. 

Umelec Jozef Demko pochádza zo Sabinova a celý život sa venoval maľovaniu a oprave hodiniek. Staral sa dokonca aj o kostolné hodiny na veži Kostola sv. Jána Krstiteľa. V roku 2013 získal cenu primátora mesta Sabinov a vystavoval na desiatkach rôznych výstav. V septembri minulého roku sa tešil vernisáži s názvom Jozef Demko, maliar (nášho) času, ktorá zožala veľký úspech. O pár rokov by oslávil už 80-ku, no tohto veku sa, žiaľ, nedožil.

Posledné týždne strávil v nemocnici

Podľa príspevku na Facebooku strávil Jozef Demko posledné týždne v nemocnici. Počas tohto obdobia bola vystavená aj fotografia zachytávajúca jeho život. “Výstava dnes skončila, skončil i život sabinovskej maliarskej ikony. Tejto osobnosti nášho mesta sme vytvorili pietne miesto v Hoteli Torysa. Všetci tí, ktorí sme ho mali radi a ktorým robil radosť svojím umením, či rozprávaním príbehov, si môžu prísť uctiť jeho pamiatku zapálením symbolickej sviečky pred vstupom do hotela, alebo pred jeho hodinárstvom na námestí,” uvádza sa na Facebooku.

Ľudia v komentároch sú z jeho odchodu v šoku, pretože ho vnímali ako veľmi dobrého človeka a významnú osobnosť mesta. “Vždy si ho budem pamätať ako úžasného a vtipného človeka, ktorý svojským spôsobom komentoval výkony futbalistov na našom domácom štadióne,” napísala jedna komentujúca.

Jeho najväčším šťastím bolo rozdávanie

V jednom zo starších rozhovorov prezradil, že mu nič nechýbalo. Aj keď sa mu nestalo, že by nemal peniaze, tvrdil, že ich nepotrebuje. Šťastie mu robilo to, že mohol rozdávať iným. Rozdal dokonca všetko, čo zarobil. Bol naozaj veľmi čestný a aj preto ho ľudia milovali. Česť jeho pamiatke!