Regióny Žilina Námestovo Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Jozef sa k rodine nevrátil: Cestou domov sa UTOPIL! Blízki sú zdrvení

Ilustračná foto. ZDROJ: TASR/Milan Kapusta

ORAVSKÁ POLHORA – Jozef dúfal, že si cestu domov skráti cez miestny potok, no doplatil na to. Pravdepodobne sa zapotácal a skončil vo vode. Muž si nevedel pomôcť a, žiaľ, utopil sa. 

 

Podľa našich informácií k tragédii došlo v piatok 31.3. 2023 vo večerných hodinách v obci Oravská Polhora v okrese Námestovo v Žilinskom samosprávnom kraji. V osudný večer sa Jozef rozhodol skrátiť si cestu domov cez miestny potok.

To, čo prišlo potom, nikto nečakal. Jozef (†58) sa pravdepodobne zapotácal a spadol do vody, z ktorej sa už, žiaľ, nedokázal dostať von a v potoku sa utopil. Informáciu pre zregionu.sk potvrdila aj hovorkyňa žilinskej polície. Zuzana Šefčíková, “v uvedenom prípade privolaný ohliadajúci lekár na mieste vylúčil cudzie zavinenie,” poznamenala.

Tragická udalosť zasiahla najmä jeho blízkych. “Bol to otec mojej známej. Je to strašná tragédia. Nedokážem o tom viac hovoriť,” poznamenala jedna z jeho blízkych. Obrovská strata zasiahla aj jeho kamaráta. “Šiel som mu na pohreb. Nerozumiem ako sa v tom potoku mohol utopiť. Je to hrozné,” poznamenal.