Regióny Žilina Domáce Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA na lyžovačke: Len 8-ročný ALEX prišiel o život! Mrazivé DETAILY potvrdila jeho babka

Zrážka lyžiarov si vyžiadala život malého chlapca. ZDROJ Facebook Air-Transport Europe, letecká záchranná služba
Zrážka lyžiarov si vyžiadala život malého chlapca. Foto: Facebook/Air-Transport Europe, letecká záchranná služba

KYSUCE/ MARTIN – Po zrážke s lyžiarom museli chlapca oživovať a do nemocnice ho prevážali v kritickom stave. Napriek zásahu horských záchranárov aj vrtuľníka sa, žiaľ, školáka nepodarilo zachrániť.

K zrážke lyžiarov došlo v piatok (10.2.) v lyžiarskom stredisku na Veľkej Rači. 9-ročný chlapec zostal po zrážke nehybne ležať na zjazdovke. „Prítomní lyžiari zahájili laickú kardiopulmonálnu resuscitáciu a privolali záchranárov. Záchranári HZS pokračovali v rozšírenej resuscitácii a snežným skútrom priviezli na miesto aj posádku rýchlej lekárskej pomoci,“ informovala Horská záchranná služba.

Na pomoc prišli aj leteckí záchranári. Na mieste bol vysadený pomocou navijaka lekár Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby a spoločne pokračovali v rozšírenej resuscitácii. Následne po pristátí vrtuľníka transportovali horskí záchranári pacienta kanadskými saňami na miesto pristátia a odovzdali ho posádke vrtuľníka. „Po preložení na palubu bol s poraneniami viacerých častí tela v kritickom stave vrtuľníkom transportovaný do Univerzitnej nemocnice v Martine,“ spresnili leteckí záchranári.

Ilustračná foto. ZDROJ: TASR

Chlapec, podľa našich informácií, vážnym zraneniam podľahol. Na sociálnej sieti to potvrdila jeho babka. „Zomrel môj 9-ročný vnúčik Alex. Na zjazdovke do neho narazil v plnej rýchlosti chalan a zlomil mu väz“, napísala stará mama.

V posledných dňoch horskí záchranári zasahovali na svahoch pri viacerých úrazoch detí. V piatok si na Pasekách poranila dolnú končatinu v oblasti stehna 7-ročná lyžiarka. Ďalší úraz malého lyžiara sa stal včera na Chopku, 7-ročný chlapec pri zrážke so snoubordistom utrpel vážne poranenie stehna. Pacienti boli letecky transportovaní do nemocničných zariadení.