Regióny Banská Bystrica Brezno

OBROVSKÁ TRAGÉDIA pred VIANOCAMI! Deti prišli o MAMU! Andrejkina SMRŤ zasiahla aj VILA ROZBORILA: Čo bude teraz s malými CHLAPCAMI?

Matka Andrea so svojim synom Damiánom na rukách, starším synom a Vilom Rozborilom

BANSKÁ BYSTRICA – Silný príbeh pani Andrejky mohli televízni diváci vidieť v relácii V siedmom nebi. Odvysielaný bol ešte v roku 2021. Dobrú a skromnú ženu skúšal osud veľmi ťažkým spôsobom. Slobodná mamička chlapčeka s ťažkou formou autizmu, ktorej diagnostikovali rakovinu, svoj boj nedávno prehrala. Mala len 37 rokov. 

 

Jej smrť zasiahla aj moderátora Vila Rozborila, ktorý sa jej snažil pomôcť v televíznej relácii V siedmom nebi. Andrejka bola matka dvoch chlapcov, z ktorých mladší Damiánko trpel vážnou formou autizmu. S Damiánkom potrebovala veľa cestovať, rôzne terapie mal na viacerých miestach. Vďaka relácii Andrejka získala vytúžene auto, ktoré jej nesmierne  zjednodušilo život.

Neuľahčoval jej to nikto

Mnohí z nás si pamätajú jej príbeh a mnohí jej pomáhali aspoň finančne. Andrejka bola na svoje deti úplne sama, ich otec odišiel, pretože situáciu nezvládol. Sama bojovala so životom, chorobou a pre svoje deti bola nenahraditeľnou oporou.  Bolo mi cťou ju aspoň takto spoznať. Neuveriteľne silnú ženu, úžasnú matku. Odpočívaj v pokoji Andrejka,” napísal Vilo, ale aj množstvo ďalších ľudí.

Čo však teraz bude s deťmi?  Otázka, ktorej sa Andrejka vždy bála.  „Že, kde pôjdu? Lebo, fakt neviem, kto by si ich zobral. Asi by Damián skončil v ústave alebo v detskom domove. Toto je myšlienka, ktorá ma ničí,“ hovorila pri rozhovore s Vilom. Podľa jeho príspevku sa však Andrejkine obavy nepotvrdili – deti pôjdu k starej mame. Damiánkovi s autizmom a jeho staršiemu bratovi, ktorí pred Vianocami stratili svoju mamu, chcú pomôcť dobrí ľudia. Vilko mohol by si ešte raz zverejniť číslo účtu. Myslím, že by sa našlo zopár ľudí, čo by finančne pomohli starej mame.” Iný komentujúci zas ponúka, že otvoria transparentný účet.