Regióny Žilina Tvrdošín Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Školák PATRIK zomrel pod KOLESAMI kamiónu! Osudné SEKUNDY chlapca, čo sa stalo? Desivé DETAILY nešťastia

ZDROJ: FB/Dopravný servis, Facebook

TVRDOŠÍN – V piatok 8. decembra sa v Tvrdošíne pri sídlisku Medvedzie udiala tragická nehoda. O život tam prišiel mladý študent Patrik, ktorý skončil pod kolesami kamiónu a na mieste zraneniam podľahol. Čo presne sa v osudný deň stalo?

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že doposiaľ neznámy vodič nákladného motorového vozidla mal pravou zadnou časťou návesu zachytiť 19-ročného chodca, ktorý zraneniam, žiaľ, na mieste podľahol. Po dopravnej nehode vodič nákladného motorového vozidla z miesta odišiel na neznáme miesto bez splnenia si povinnosti účastníka dopravnej nehody. Po vozidle a vodičovi bolo ihneď vyhlásené pátranie,“ uviedla v piatok žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Portál Žilinský Štandard zverejnil viac detailov týkajúcich sa tejto nehody. Patrik sa mal v čase nehody snažiť prejsť na druhú stranu mimo priechodu pre chodcov. V tom mal prechádzať po ceste kamión, ktorý si chlapca nevšimol a zachytil ho zadným návesom. Aj keď mal ísť podľa svedkov pomaly, študenta prešiel zadným kolesom. Vodič v jazde pokračoval, Patrika si podľa všetkého nevšimol.

„V tom čase som šiel do obchodu, počul som už len húkačky, tak som sa išiel pozrieť čo sa stalo. Študenti obkľúčili Patrika na zemi, aby sa mu nič nestalo. Viem, že sa mu snažili pomôcť, jedna študentka zavolala všetky záchranné zložky,“ prezradil okoloidúci Erik.

ZDROJ: Dopravný servis/FB

Aký bol Patrik?

Patrik navštevoval Strednú priemyselnú školu informačných technológii Ignáca Gessaya v Tvrdošíne. Budúci rok mal maturovať, no túto skúšku dospelosti už, žiaľ, nezloží. V areáli školy je vystavená jeho fotografia spolu so sviečkou ako pietna spomienka na neho. Podľa jeho spolužiakov a kamarátov bol Patrik nekonfliktný, citlivý, milý a usmiaty mladý chlapec.

Ako si to vodič nemohol všimnúť?

Určite sa mnohí pýtajú, ako si vodič kamiónu nemohol všimnúť, že mladého Patrika zrazil. Dôvodom môže byť, že chlapec sa nachádzal v mŕtvom uhle, a teda vodič ho nemal šancu zbadať. „Mŕtve uhly sú miesta, ktoré vodič kamióna nevidí z kabíny. V týchto uhloch sa môžu nachádzať chodci, cyklisti alebo iné vozidlá,“ uviedol pre Žilinský Štandard profesionálny vodič. Často môžu byť príčinou nehôd a neraz aj tých s tragickým koncom.

Podľa informáciu portálu mal byť vodič kamióna zadržaný v Trstenej približne 10 kilometrov od Tvrdošína, kde sa tragická nehoda odohrala.