Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Zahraničné Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Zomrela mladá slovenská MODELKA! Nešťastie presne v deň jej NARODENÍN: Čo sa stalo?

Zdroj: Facebook, archív regiony.sk

PREŠOV – Lucia (†31) z východného Slovenska bola krásna mladá žena, ktorú milovali i objektívy fotoaparátov. Fotila nádherné snímky, módu predvádzala aj na móle. Cesta osudu ju odviedla do Zámoria. Jej život však presne v deň 29. narodenín zvrátila tvrdá rana osudu, po ktorej ostala vo vegetatívnom stave. Po takmer troch rokoch od osudného dňa blízki oznámili tú najsmutnejšiu správu.

Lucia z Prešova svojou krásou okúzlila nielen Slovákov, ale aj Američanov. Jej fotografie sa dostali aj na stránky tamojšieho magazínu. Ľudí si však dokázala získať aj svojím vnútrom. Ako vraví jej najlepšia kamarátka Cherish, “Lucia bola anjel so zlatým srdcom a vždy bola nápomocná každému bez ohľadu na situáciu.”

Lucia na stránkach amerického magazínu. Zdroj: Facebook

V deň narodenín upadla do kómy

Všetko sa však na ruby obrátilo v deň, ktorý mal byť pre Luciu oslavou jej života. “Lucia, v deň svojich narodenín, vo veku 29 rokov skolabovala a dostala zástavu srdca, pri ktorej jej do mozgu prestal prúdiť kyslík. Tento nedostatok kyslíka viedol k vážnemu poškodeniu mozgu a zanechal Luciu vo vegetatívnom stave,” uviedla jej kamarátka Cherish, keď založila finančnú zbierku pre Luciu.

Chcela tak vyzbierať prostriedky, aby mohli Luciu previezť leteckou ambulanciou z USA späť domov na Slovensko, kde by sa dočkala lepšej zdravotnej starostlivosti. “Celá Luciina rodina žije na Slovensku a s rodinou by sme ju chceli dostať domov, aby dostala náležitú lásku, starostlivosť a podporu, ktorú si zaslúži,” vysvetlila v prosbe o pomoc.

Pre Luciu, ktorá upadla do kómy, usporiadala kamarátka zbierku. Zdroj: gofundme.com

Lucia sa podľa kamarátky po niekoľkých mesiacoch síce prebrala z kómy, ale lekári predpokladali, že zostane vo vegetatívnom stave, pretože došlo k príliš veľkému poškodeniu mozgu. “Luciu neskôr presťahovali do opatrovateľského zariadenia, žiaľ, kvôli nedostatočnému poisteniu nebol najlepším miestom pre jej starostlivosť a došlo k nedbanlivosti,” podotkla Cherish.

Odišla veľká bojovníčka

Žiaľ, po niekoľkých rokoch boja o život Lucia naposledy vydýchla. “Lucka, statočná bojovníčka nás opustila 26. februára 2024. Jej odchod zanechal v našich srdciach hlbokú prázdnotu,” oznámila na sociálnej sieti smútiaca rodina.

Milovanej Lucii venovali krásne slová. “Bola pre nás všetkých slnkom, ktoré rozžiarilo každý deň. Jej život bol plný zážitkov a zábavy, ktoré milovala. Svoje srdce otvorila svetu a svet si ju zamiloval. Teraz sa stáva naším anjelom, ktorý nás bude chrániť z neba,” napísali jej najbližší. Zároveň vyjadrili úprimnú vďaku všetkým, ktorí sa o Lucku starali a boli jej oporou.