Regióny Bratislava Top

OBROVSKÉ NEBEZPEČENSTVO PRE DETI! Ohrozujú ich feťáci, ponúkajú im neznáme látky: Deje sa tak priamo pod oknami polície

Ilustračná foto. ZDROJ: TASR/Ján Siman

BRATISLAVA – Skutočne hrôzostrašný incident sa odohral v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa, kde žena, ktorá bola zrejme pod vplyvom návykovej látky, preliezla plot a dostala sa to záhrady. Tam sa hralo malé dieťa. Zdrogovaná žena mu, podľa slov otca, ponúkala neznámu látku. Všetko sa to odohralo len kúsok od policajnej stanice.

Skutočne hrôzostrašný incident zažil otec malej dcérky v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa, ktorá sa v pokoji hrala na záhrade. Pri sebe mala psíka a všetko nasvedčovala tomu, že budú mať príjemný deň. To však ešte netušili, že o pár hodín ich dieťa zažije nečakanú traumu, z ktorej sa bude ešte dlho spamätávať.

Počas toho, ako sa dieťa hralo so psom na dvore, neznáma žena preliezla plot do dvora. Všetko sa to pritom odohralo oproti policajnej stanici. “Feťácka š*ina opäť preliezla takmer 2 metrový plot a ohrozovala našu malú,” poznamenal otec dieťaťa. Žena sa totiž dostala do ich dvora a podľa neho bola pod vplyvom návykovej látky. To však nie je to najhoršie, čo sa v osudný deň stalo. “Nabádala moje dieťa a presviedčala ho na neznámu látku, čo mala so sebou. Doteraz sa z toho vyklepané spamätáva ... Našťastie, dcéra správne zareagovala a tatinko poriešil.”

Ilustračná foto. ZDROJ: TASR/František Iván

Nechcených návštev sa nevie zbaviť

Nešlo pritom o ojedinelý incident. Muž je zúfalý a nevie, ako sa takýchto nechcených návštev zbaviť. “Toto už je náš tretí prípad. Trikrát som to riešil “iba” zašliapnutou hlavou o asfalt, ale je zrejmé, že treba urobiť ďaleko, ale ďaleko viac… Oni sa polície neboja – veď ani im nič nehrozí.”

Podľa neho je nedostatočným trestom to, že ich policajti odvedú na stanicu. “Po hodinke ich zo stanice pustia a ide sa odznova,” posťažoval sa zúfalý otec. Zároveň ostatných upozornil, aby si na svoj majetok a pozemok dali väčší pozor a na dom nainštalovali kamery.

Podobný názor so zlou situáciou zdieľa aj Veronika. “Úplne chápem o čom hovoríte. Bezpečnosť ide dole vodou a kľudne sa tu môžete do mňa pustiť ako som si dovolila niečo také povedať, ale kto to neprežije neuverí… Držím palce, nech je maličká v poriadku…,” poznamenala na sociálnej sieti.

Zlú situáciu eviduje aj mesto, avšak s problémom, podľa hovorkyne bratislavskej mestskej časti Vrakuňa, Simony Ivankovej – Macejovej, nemôžu nič robiť. “Samozrejme, o tomto prípade vieme, včera ho zverejnil náš občan na komunitnej FB stránke. V týchto prípadoch môže zasiahnuť len policajný zbor Slovenskej republiky, ktorého stanica sa nachádza cca 10 metrov od spomínaného objektu.” S otázkami sme sa preto obrátili aj na políciu. Na odpovede stále čakáme.