Regióny Žilina Top

OBROVSKÉ NEŠŤASTIE počas včerajšej BÚRKY: Lode na priehrade sa POTOPILI! Ženu našli MRTVÚ

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR

ORAVSKÁ PRIEHRADA – Ničivá búrka, ktorá v sobotu vyčíňala na Slovensku, zasiahla aj Oravu. Na Oravskej priehrade sa počas búrky potopili lode, posádky skončili vo vode. Bezprostredne predtým záchranári vo vode našli prvú tohtoročnú obeť priehrady – dôchodkyňu, ktorej telo uvideli okoloidúci. Informuje o tom MY Orava.

Včera sa na Oravskej priehrade konala súťaž kajutových lodí, ktorú zabezpečovali dobrovoľníci z Oravského záchranného systému (ORS). Počas súťaže ich polícia požiadala o pomoc pri vytiahnutí tela, ktoré videli vo vode okoloidúci z námestovského mosta. „Okamžite sme išli k mostu s člnom a vodným skútrom, pribrali sme policajtov. Približne sto metrov pod mostom sme zbadali nehybné telo, zachytili sme ho, presunuli na breh a odovzdali polícii a hasičom,“ povedal Ľudovít Planieta z ORS. Obeťou bola 80-ročná žena. Svedkovia ju predtým videli pohybovať sa po moste. Ako sa dostala do priehrady a čo bolo príčinou jej úmrtia, ukáže policajné vyšetrovanie.

Posádky skončili vo vode

Počas tejto akcie sa strhla prudká búrka a organizátor pretekov záchrannému systému oznámil, že viacero lodí má problémy. „Otočili sme sa a rýchlo sa snažili dosť na druhú stranu priehrady k súťažiacim. Fúkal silný vietor, také veľké vlny som na priehrade nevidel. Išli sme veľkou rýchlosťou, čln skákal z jednej vlny na druhú, bolo veľmi náročné udržať smer aj rýchlosť,“ opísal situáciu Planieta.

Po príchode na miesto pretekov zistili, že dve lode boli zatopené, tretia mala zlomený sťažeň. Ich posádky skončili vo vode, ale mali záchranné vesty, ktoré ich udržali na hladine. „Lode našťastie neklesli celkom ku dnu, dali sa odtiahnuť. Jednu sme priblížili celkom ku brehu, druhú sme potiahli čo najbližšie,“ povedal Planieta.