Odsúdení chuligáni sa dostanú z väzenia zrejme skôr. Trest si chcú odpykať vo svojich krajinách

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Futbaloví chuligáni, ktorých cez víkend odsúdili na pol roka väzenia sa zrejme dostanú z výkonu trestu skôr. Ako ďalej informoval portál TV JOJ noviny.sk, pre televíziu to uviedol obhajca odsúdených Marcel Boris. „Zastupujem troch občanov Poľskej republiky a priamo počas súdneho pojednávania som prevzal právny zástup aj štyrom občanom Holandska. Moji klienti ma požiadali, aby som po splnení zákonných záležitostí požiadal o ich predčasné prepustenie z výkonu trestu na slobodu, čo samozrejme urobím,“ povedal.

 

Advokát tiež podľa vlastných slov dostal požiadavku, aby začal konať vo veci umožnenia výkonu trestu v ich domovských krajinách. „Predpokladám, že administratívne to bude časovo náročné a takéto rozhodnutie by mohlo prísť pred termínom, keď môžu byť predčasne prepustení na slobodu. Laicky povedané, nemusíme to stihnúť počas výkonu trestu.“ doplnil.

Portál pripomína, že futbaloví chuligáni boli odsúdení pre prečin výtržníctva. Zo šesťmesačného trestu môžu byť prepustení už po odpykaní polovice. Advokáti podľa portálu podávajú návrhy na predbežné prepustenie vždy v časovom predstihu. Preto ho aj obhajca obvinených podá po dva a pol mesiacoch. Podľa advokáta Borisa sa o futbalových fanúšikov z radov Cracovie Krakow zaujíma aj ich poľský advokát, s ktorým komunikuje. O holandských chuligánov sa zatiaľ nezaujímajú ani konzulárne zastupiteľské úrady. Chcú ale kontaktovať svojich príbuzných.

Viac o téme: chuligáni, Cracovie, futbaloví chuligáni, holandskí chuligáni, Krakow, Marcel Boris, Poľská republika, právny zástup, TV JOJ noviny, výkon trestu, zastupiteľské úrady

Súvisiace články