Regióny Banská Bystrica Lučenec Top

Odtrhnutá RUKA skončila VNUKOVI na tvári! Prehovorila MAMA šoféra z auta smrti: Desivé DETAILY tragédie

ZDROJ: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

ÁBELOVÁ – Ohľadom nedeľnej tragickej dopravnej nehody sa vynára stále viac a viac detailov. V Ábelovej (okres Lučenec) prišli o život dvaja maďarskí cyklisti, ktorí sa zrazili s čiernym SUV. Ako uvádza portál Nový Čas, v aute neboli len dvaja muži, ale viezol sa s nimi aj 15-ročný chlapec, ktorý všetko videl.

 

15-ročný chlapec mal sedieť vpredu, takže videl všetko, čo sa počas nehody stalo. Pre portál sa vyjadrila jeho stará mama. „Chlapec sa nám zrútil. Všetko videl. Má 15 rokov. Je to trauma. Sedel tam s nimi v aute, bol vpredu. Ruka cyklistu mu vyletela cez sklo na tvár. Ďalšia skončila na sedačke. Bolo to hrozné. Všade boli tie telá,“ priblížila detaily. Na miesto nehody dorazila hneď do niekoľkých minút, aby odtiaľ svojho vnuka zobrala preč.

Vodič nemal vodičský preukaz a mal jazdiť nebezpečne

Auto, ktoré vrazilo do maďarských cyklistov, mal šoférovať 34-ročný Ján. Jeho matka o ňom prezradila, že cestu dobre poznal, keďže tam vyrastal. U nej na dvore opravoval auto, pričom bol zodpovedný vodič aj rodič. Má 5 detí. „Brzdil, keď ich videl, oni strašnou rýchlosťou išli. Jeden vyletel na neho, strhol to, ale vyletel na neho aj druhý. Vystrelil mu airbag a potom nič nevidel. Nemal vypité, lebo nepije vôbec,“ prezradila.

Zdroj: FB/Polícia SR – Banskobystrický kraj

Časti TIEL boli ROZMETANÉ po okolí! Svedok PREHOVORIL o brutálnej SMRTI dvoch cyklistov: MRAZIVÉ detaily


Pre Markízu tiež uviedla, že pracoval ako automechanik a celý život sa pohyboval okolo áut. Po nehode sa zrútil a momentálne je na psychiatrii. Alkohol a drogy boli u neho predbežne vylúčené. Televízia tiež zistila, že Ján nemal čo robiť za volantom, pretože mal zadržaný vodičský preukaz. Po dopravnej nehode mala fúkať celá posádka vozidla, z čoho vyplýva, že polícia môže pracovať aj s verziou, že za volantom sedel niekto iný.

K nehode sa vyjadril aj starosta obce Ábelová, ktorý pre Plusku prezradil, že Ján pravidelne jazdil nebezpečným štýlom. “Bola to arogantantná, bezohľadná jazda. Fakt je ten, že tento vodič dlhodobo jazdil nebezpečným spôsobom na autách v nie najlepšom technickom stave a bola len otázka času, kedy sa niečo stane,” uviedol. Na danom úseku bola nová cesta, ktorú si podľa jeho slov šoféri mýlili s pretekárskou dráhou a jazdili neohľaduplne.