Regióny Banská Bystrica Lučenec

OTRASNÉ: Enviropolícia vyšetruje prípad TÝRANÉHO PSA, páchateľ mu DOUDIERAL HLAVU!

úIlustračná. Zdroj: TASR/Jozef Ďurník

LUČENEC – Enviropolícia vyšetruje vážne zranenia ročnej sučky kríženca nemeckého ovčiaka, ku ktorému došlo tento týždeň v okrese Lučenec. Doposiaľ neznámy páchateľ doudieral psa do oblasti hlavy bližšie neidentifikovaným predmetom. Stalo sa to na dvore rodinného domu v obci Mašková. V nedeľu o tom informovala Zuzana Hrabovská z Prezídia Policajného zboru. “Vyšetrovateľ oddelenia Banská Bystrica, odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality, začal trestné stíhanie vo veci prečinu týranie zvierat.

 

Enviropolícia 11. júla vykonala obhliadku miesta činu, pri ktorej zaistila viaceré stopy. Tie sú predmetom znaleckého skúmania. Napadnutý pes bol veterinárne ošetrený. Polícia intenzívne na prípade pracuje a zabezpečuje dôkazy na zistenie páchateľa,” zdôraznila Hrabovská. Polícia v tejto súvislosti upozorňuje, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti.

“V prípade, že osoba týra zviera, hoci bola za obdobný čin v predchádzajúcich 12 mesiacoch postihnutá či v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdená, prípadne týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom alebo ho utýra, je takéto konanie považované za trestný čin a môže byť potrestaná odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky,” dodala Hrabovská. Väzenie na jeden až päť rokov hrozí páchateľovi, ak spácha taký čin na viacerých zvieratách, prípadne na mieste prístupnom verejnosti alebo na zvierati, ktoré je osobitne chránené zákonom.