Krimi Regióny Žilina Čadca Top

Ožratý LEKÁR v nemocnici ZMLÁTIL štyroch ľudí! ŽENY trieskal o stenu aj okienko do hlavy: Nečakané dôsledky

Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Michal Svítok, Freepik

ČADCA – Opitý internista v nemocnici napadol viacerých ľudí. Ženu dokonca tak udieral okienkom do hlavy, až jej spôsobil otras mozgu. Súd teraz rozhodol, že lekár z Čadce môže opäť ordinovať, trest za tieto činy mu totiž zrušil.

Podľa rozhodnutia súdu 71-ročný internista Ján Čech z Čadce vyčíňal v areáli Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci ešte koncom júla 2020 večer. Pod vplyvom alkoholu vošiel cez zatvorené dvere do stánku, kde sa predáva zmrzlina a začal zhadzovať tovar a fyzicky napadol viacerých ľudí, mužov aj ženy. Na prípad upozornil portál My Kysuce.

Ako približuje portál, doktor najprv zaútočil na muža tak, že ho začal sácať a boxovať ho rukami do vrchnej časti tela. Následne pustil sa aj do ďalšieho muža, ktorý sa snažil z vrátnice zavolať policajnú hliadku. Tým to však ani zďaleka neskončilo. Ako ďalšiu obeť si vybral ženu pri stánku so zmrzlinou. Tú chytil oboma rukami za ramená a začal ju trieskať o stenu stánku, čím jej spôsobil pomliaždenie a odreninu ramena.

Ešte horšie však obstála druhá žena. Potom, čo si muž oddýchol na urgentnej ambulancii, napadol ďalšiu ženu tak, že ju udrel okienkom na recepcii do hlavy, strkal do nej a chcel ju udrieť päsťou, na čo sa jej podarilo chytiť páchateľovi obe ruky a spolu zápasili, čím jej spôsobil otras mozgu ľahkého stupňa.

Súd zdôvodnil, prečo trest zrušil

Lekára vlani v auguste uznal Okresný súd v Čadci vinným z prečinu výtržníctva a udelil mu peňažný trest vo výške 500 eur s náhradným trestom odňatia slobody dva mesiace, ako aj zákaz šoférovať na päť rokov a sedem mesiacov. Zároveň dostal stopku na poskytovanie lekárskej praxe na jeden rok.

Po uplynutí polovicu trestu však požiadal o jeho zrušenie a súd v Čadci mu pred pár dňami vyhovel. Ročný zákaz ordinovania lekárovi zrušil. Ako približuje My Kysuce, “upusteniu od zvyšku trestu súd rozhodol, pretože odsúdený viedol riadny život, čo vyplynulo aj z predložených listinných dôkazov. Tým splnil podmienky pre vyhovenie žiadosti.” Zároveň žiadal aj o odpustenie zákazu šoférovania, ale po námietke prokurátorky tento trest súd nezrušil.