Spoločnosť Zahraničné Domáce

Piata vražda za ostatný týždeň. V Londýne dobodali 16-ročného mladíka

V Londýne dobodali na smrť 16-ročného chlapca. TASR/ AP

LONDÝN – V južnom Londýne v pondelok dobodali 16-ročného chlapca. Mladík je už piatou osobou v britskej metropole, ktorá za ostatný týždeň prišla o život v dôsledku násilného incidentu s nožom.

Tínedžera našli v bezvedomí v pondelok v noci na Greenleaf Close v mestskej časti Tulse Hill. Políciu na miesto privolali o 22:53 miestneho času s tým, že sa tam strieľalo. Metropolitná polícia uviedla, že predbežné vyšetrovanie naznačuje, že chlapec podľahol bodným ranám, ktoré utrpel pri násilnom incidente. Mladík aj napriek pokusom o záchranu jeho života zomrel krátko pred polnocou. Prípad už je predmetom vyšetrovania, v súvislosti s ním zatiaľ nikoho nezatkli.

S pondelkovým incidentom stúpol počet tohtoročných vrážd v Londýne na 119, o tri viac ako bolo vlani. Metropolitná polícia v dôsledku predošlých štyroch úmrtí nasadila v uliciach Londýna stovky ďalších policajtov. Londýnsky starosta Sadiq Khan sa v pondelok vyjadril, že môže trvať desať rokov až generáciu, než sa podarí v hlavnom meste značne pokročiť v boji s násilnými činmi.