Dobre vedieť Regióny Trnava

Piešťany ukončili rekonštrukciu zimného štadióna. Stála takmer 1,4 mil. eur

Piešťany zrekonštruovali zimný štadión. ZDROJ: Mesto Piešťany

PIEŠŤANY – Mesto Piešťany ukončilo po siedmich mesiacoch rekonštrukciu zimného štadióna. Celková investícia dosiahla 1,392 milióna eur. Fond na podporu športu prispel na modernizáciu štadióna sumou 477 823 eur v rámci programu Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry. Podľa primátora Petra Jančoviča bola rekonštrukcia štadióna najväčšou investičnou akciou mesta za minulý rok s presahom do tohto roka.

Zimný štadión prešiel kompletnou rekonštrukciou technológie chladiaceho systému ľadovej plochy. Zlý technický stav štadióna si zároveň vyžiadal opravu strechy v hodnote takmer 195 000 eur, rekonštrukciu zdroja chladu v sume viac ako 105 000 eur, výmenu doskového výmenníka za takmer 20 000 eur. Súčasťou rekonštrukčných prác bolo aj zabezpečenie bezbariérového prístupu pre hráčov na ľadovú plochu a divákov do priestoru štadióna v sume 60 000 eur.

Z energetického auditu vypracovaného pre zimný štadión bola mestu odporúčaná montáž tienenia západnej fasády objektu a osadenie termostatických hlavíc na vykurovacie telesá v šatniach a administratívnych priestoroch. Opatrenia technického riešenia pre zníženie celkovej energetickej náročnosti budovy si vyžiadali investíciu viac ako 15 000 eur.

“Zimný štadión bol pred rekonštrukciou vo veľmi zlom stave. Okrem chladenia a ďalších opráv sme museli riešiť aj revízne správy po lehote, pretože tu boli dlhodobo neriešené poruchy a nedostatky,” skonštatoval Jančovič.