Politika Spoločnosť Koronavírus Domáce Top

Počet nakazených na Slovensku opäť stúpol. Z koronavírusu sa vyliečili ďalší pacienti

BRATISLAVA – Na Slovensku pribudlo v stredu (29. 7.) 20 nových prípadov ochorenia COVID-19. Celkovo tak Slovensko má 2265 pozitívne testovaných osôb. Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 15 ľudí. Na sociálnej sieti o tom informuje Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

 


      Testovaných počas stredy bolo 1851 osôb. Všetkých vykonaných testov je doposiaľ 259.386. V tejto súvislosti nepribudlo žiadne úmrtie, celkovo novému koronavírusu na Slovensku podľahlo 28 ľudí. Z ochorenia sa zatiaľ vyliečilo 1675 pacientov.

Pozitívne testovaní boli v okresoch Senec, kde zaznamenali tri prípady nového koronavírusu. Rovnaký počet nových prípadov sa vyskytol aj v okresoch Prešov a Bratislava. V okrese Bánovce nad Bebravou a okrese Trenčín pribudli po dva prípady. Po jednom prípade tiež pribudlo v okresoch Sabinov, Svidník, Malacky, Nové Mesto nad Váhom, Košice, Žilina a Martin.

Na nový koronavírus bolo v stredu pozitívne testovaných 11 mužov a deväť žien vo veku od 11 do 71 rokov. Rezort zdravotníctva doplnil, že v nemocniciach s ochorením alebo s podozrením naň je 25 pacientov. Z tohto počtu má potvrdené ochorenie COVID-19 15 ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dve osoby, na umelej pľúcnej ventilácii sa nenachádza nikto.