Podjazd na Kysuckej ulici v Žiline zatvoria na 12 mesiacov

ŽILINA – Podjazd na Kysuckej ulici v Žiline zatvoria v súvislosti so stavbou železničného uzla od pondelka 21. novembra na 12 mesiacov.
Kysuckú ulicu uzatvoria v podjazde pod železničnou traťou pre motoristov. „Pre chodcov bude podchod naďalej otvorený. Až do otvorenia nového podchodu pre chodcov z Národnej ulice na Uhoľnú ulicu. V súvislosti s uzáverou podjazdu bolo potrebné vykonať niektoré stavebné úpravy a zmenu dopravno-organizačných opatrení. Niektoré úpravy sa už realizovali, iné sa zrealizujú tesne pred uzáverou Kysuckej ulice,“ povedal primátor Žiliny Peter Fiabáne.
Vodičov, tranzitujúcich cez mesto, bude podľa neho informovať dočasné dopravné značenie o možnosti použitia D1 obchvatu Žilina – Juh, a to od cesty I/18 (Košická) cez cestu I/60 (Nemocničná) na cestu I/64 (Rajecká) s vyznačením D1 Ba. „V širšom centre mesta bude rozmiestnené dočasné dopravné značenie, ktoré bude vodičov informovať o uzávere Kysuckej ulice v podjazde a o jednotlivých obchádzkových trasách,“ priblížil žilinský primátor.
Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal vo štvrtkovom (10. 11.) živom vysielaní na sociálnej sieti povedal, že ide o veľký zásah do dopravy v meste. Zároveň pripomenul, že na stavbe železničného uzla a súvisiacich stavbách sa preinvestuje viac ako 330 miliónov eur a po jeho dobudovaní bude Žilina moderným dopravným uzlom. Železnice Slovenskej republiky podpísali zmluvu o dielo na projekt ŽSR, Dostavba zriaďovacej stanice Žilina-Teplička a nadväzujúcej železničnej infraštruktúry v uzle Žilina v novembri 2020. Modernizáciu zabezpečuje Združenie Pod Dubňom na čele so spoločnosťou Strabag. Celá stavba má dĺžku zhruba 14 kilometrov v smere východ – západ a 2,3 kilometra v smere sever – juh. Zákazka má byť ukončená do 48 mesiacov.

Viac o téme: Kysucká ulica, minister, podjazd, Primátor, Žilina

Súvisiace články