Regióny Banská Bystrica Banská Štiavnica

Podujatia na podporu postihnutých požiarom v Banskej Štiavnici priniesli 13 000 eur

20230321_BS_poziar_dron_008a_2945534
FOTO TASR - Michal Svítok

BANSKÁ ŠTIAVNICA – Približne 13 000 eur vybralo mesto Banská Štiavnica ako výťažok zo série benefičných podujatí, ktoré sa uskutočnili v uplynulých týždňoch v meste na podporu subjektov, ktoré utrpeli marcovým požiarom.
        

“Prostriedky budú, respektíve už niektoré aj boli poukázané na verejnú zbierku mesta. O ich rozdelení rozhodnú poslanci mestského zastupiteľstva, návrh spracuje primátorka,” uviedol vedúci odboru kultúry, športu a mediálnej komunikácie na Mestskom úrade v Banskej Štiavnici Rastislav Marko. “Prostriedky budú použité aj pre súkromné subjekty,” doplnil. V Banskej Štiavnici sa koncom apríla uskutočnil benefičný koncert Jaromíra Nohavicu, v máji to boli dve benefičné podujatia Kvapky umenia pre Štiavnicu.

V súčasnosti navyše prebieha prostredníctvom sociálnej siete aj predaj umeleckých diel s motívom mesta. Požiar v historickom centre Banskej Štiavnice vypukol 18. marca dopoludnia v jednej z historických budov, postupne sa rozšíril a poškodil sedem objektov. Na mieste udalosti zasahovali desiatky profesionálnych i dobrovoľných hasičov, vojaci i dobrovoľníci. Polícia v súvislosti s požiarom začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.