Spoločnosť Domáce

Pokuta nestačí. Ivan Kmotrík mladší sa za nacistický pozdrav postaví pred súd v októbri

Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Špecializovaný trestný súd vytýčil na 21. a následne aj 25. októbra pojednávanie s obžalovaným funkcionárom futbalového Slovana Bratislava Ivanom Kmotríkom ml. Dôvodom je, že on aj prokurátor podali odpor proti trestnému rozkazu, ktorým súd Ivanovi Kmotríkovi uložil pokutu 5-tisíc eur. Uznal ho totiž vinným z trestného činu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

 

Podľa polície Ivan Kmotrík ml. 1. mája 2018 po skončení futbalového zápasu medzi družstvami ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok na trávniku Štadióna Antona Malatinského City Arena v Trnave použitím nemeckého nacistického pozdravu prejavil sympatie k nacistickému hnutiu a k nacistickej ideológii.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) ešte v máji minulého roku potrestala viceprezidenta a generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka ml. pokutou 10-tisíc eur za hrubé nešportové správanie počas trnavského finálového duelu národného pohára Slovnaft Cup, v ktorom belasí 1. mája zvíťazili 3:1 nad tímom MFK Ružomberok. Ivan Kmotrík ml. cez prestávku údajne bol v kabíne rozhodcov, kde nemal čo robiť. Počas stretnutia pri upokojovaní fanúšikov ŠK Slovan Bratislava, ktorí hádzali na trávnik svetlice a používali pyrotechniku a arbitri museli zápas na pár minút prerušiť, išiel Ivan Kmotrík ml. za priaznivcami svojho klubu na tribúnu a následne s nimi podľa televíznych záznamov vulgárne skandoval. Okrem toho sa Ivan Kmotrík ml. podľa futbalového zväzu dopustil ďalšieho hrubého nešportového správania na ploche ihriska, kde ho televízne kamery zastihli so vztýčenou pravicou, ktorou gestikuloval smerom k tribúnam.