Regióny Trnava Dunajská Streda

Polícia avizuje viaceré opatrenia počas futbalového zápasu v Dunajskej Strede

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

DUNAJSKÁ STREDA – Polícia avizuje bezpečnostné opatrenia v súvislosti s nedeľným rizikovým futbalovým zápasom medzi Dunajskou Stredou a Slovanom Bratislava. Policajti budú vo zvýšenom počte dohliadať v uliciach Dunajskej Stredy na dodržiavanie verejného poriadku. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

 

“Ulice Športová a Istvána Gyurcsóa budú sčasti uzavreté počas celej doby bezpečnostných opatrení,” priblížila hovorkyňa. V súvislosti s príchodom a parkovaním fanúšikov Slovana budú približne od 15.45 h podľa potreby uzavreté ulice Czibokova, Záhradnícka, Gyulu Szabóa a Poľná. “Zároveň upozorňujeme, že najmä počas presunov fanúšikov môže dôjsť aj k iným dopravným obmedzeniam v meste,” podotkla Antalová.

Vzhľadom na to, že zápas je označený za rizikový, tresty pre výtržníkov sa zvyšujú na dvojnásobok. Maximálna výška pokuty je v blokovom konaní až 1000 eur. Upozornila na to, že ak sa osoby dopustia trestného činu, môže im hroziť aj strata slobody. “Navyše im ako ‘spomienka’ zostane zápis v registri trestov, a tak už viac nebudú pre zamestnávateľov bezúhonní,” zdôraznila.

Súd môže zároveň uložiť zákaz vstupu na akékoľvek kultúrne, spoločenské a športové podujatia. “Ak tento zákaz osoby porušia, dopúšťajú sa tým ďalšieho trestného činu,” dodala hovorkyňa. Začiatok futbalového zápasu je v Dunajskej Strede naplánovaný v nedeľu o 17.30 h.