Spoločnosť Domáce Parlamentné voľby

Polícia eviduje prvý prípad volebnej korupcie. Obvinili jednu osobu

Zdroj: FB / Polícia SR

BRATISLAVA – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil z prečinu volebnej korupcie jednu osobu, ktorá bola zadržaná po prevzatí úplatku vo výške 1000 eur. Ide o prvý prípad volebnej korupcie v terajšej kampani, informuje polícia na sociálnej sieti. Prípad mal pomôcť odhaliť podľa hovorcu OĽaNO Matúša Bystrianskeho ich kandidát Branislav Veselko.

 

“V prípade ide o zabezpečovanie hlasov rómskych voličov v blížiacich sa voľbách,” uvádza sa v stanovisku polície. Za volebnú korupciu v tejto podobe môže byť páchateľ potrestaný ročným trestom odňatia slobody.

OĽaNO uvádza, že mal za Veselkom prísť Rimavskosoboťan, ktorý mu mal sľúbiť zabezpečenie hlasov v parlamentných voľbách. „Povedal mi, že to samozrejme nebude zadarmo. Keďže mi bolo zrejmé, že nejde o legálne získavanie hlasov, kontaktoval som políciu,“ uviedol kandidát na poslanca.

Veselko následne spolupracoval s vyšetrovateľmi NAKA, čo viedlo až k akcii, počas ktorej bola osoba pri preberaní úplatku zadržaná a následne obvinená.