Kauzy Domáce Top

Polícia obvinila agresívnych youtuberov. Pre Daňa aj Vaského žiada väzbu

Zdroj: FB / Martin Daňo

BRATISLAVA – Polícia neotáľa. Ešte v piatok ráno NAKA informovala, že zadržala Martina Daňa a Rudolfa Vaského. V sobotu večer, krátko po 21. hodine oznámili, že obaja muži sú už aj obvinení. Vyšetrovateľ pre nich dokonca žiada väzbu. 

 

“Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie osobám M. D. a R. V. za opakujúci sa pokračovací prečin výtržníctva spáchaný formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách,” napísala polícia na svojom facebooku.

“V prípade ďalších dvoch čiastkových útokov tohto prečinu bolo obvinenému M. D. vznesené obvinenie ako samostatnému páchateľovi a v prípade jedného skutku mu bolo vznesené obvinenie aj za prečin podnecovania,” pokračuje polícia. Dodali, že niektoré iné Daňove skutky spojili do spoločnej veci.

Podľa vyšetrovateľov tieto skutky páchali prostredníctvom “počítačovej siete”. O prípade nateraz nemôžu poskytnúť viac informácií.

Časť verejnosti pritom niekto poriadne zmiatol. Na facebookovom profile Martina Daňa sa totiž ešte včera objavila fotografia s popisom, ktorý rozprúdil diskusiu. Daňo totiž tvrdil, že polícia klamala a že ho nezadržala. Prihlásil sa vraj sám. V statuse, ktorý dnes polícia uverejnila, sa k danej veci nevyjadrila.

Faktom však je, že v čase, kedy bol status na jeho stránke pridaný, bol Daňo zadržaný a nemal by tak mať prístup k sociálnym sieťam. Vyzerá to, že mu na jeho profil niekto fotku pridal namiesto neho. Fanúšikovia obvineného okamžite zareagovali a sociálnu sieť polície zahrnuli komentármi, kde sa Daňa zastávali a označovali políciu rôznymi hanlivými prívlastkami.

Daňove daňové podvody

Polícia už tento mesiac Daňa obvinila z daňových podvodov. Exkandidát na prezidenta prevádzkuje facebookové stránky a kanál na YouTube, kde sa vyjadruje najmä k politike a ku kauzám. Zároveň sa spolu so svojim “tímom” aktívne zúčastňujú tlačových konferencií. Tam sa však často sústredia najmä na kritiku novinárov.

Kontroverzný novinár Daňo sa vyjadruje aj ku kauze zmenky. Kritizuje najmä prokurátora a advokátov Markízy, naopak sa netají obdivom k Marianovi Kočnerovi a jeho právnikom. “Som zhrozený, koľko takých ľudí, ako je Kočner, sedí vo väzbe,” vyhlásil Martin Daňo v jednom zo svojich videí.

Článok budeme aktualizovať.